Українцям пропонують долучитися до формування календаря державних свят

3 Лютого 2017 16:00
Українцям пропонують долучитися до формування календаря державних свят

В Україні запропонували упорядкувати календар державних свят та пам’ятних днів. Ініціатором виступив Інститут національної пам’яті.

Відповідно до проекту, визначаються такі категорії: державні свята (робочі й неробочі), традиційні свята (неробочі), скорботні дні, професійні свята і пам’ятні дати, які є робочими днями.

Загалом кількість святкових вихідних днів зміниться з 11 до 9: замість вихідного дня 8 березня пропонується встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). Замість 1–2 травня – запровадити у другу п’ятницю вересня День сім’ї як вихідний день. Вихідний день 9 травня – День перемоги на нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам’яті та примирення;

Також пропонується відмовитись від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. Виняток становитимуть Різдво та Великдень;

Не передбачається скасування міжнародних і всесвітніх свят (8 березня, 1 травня та інші).

Ознайомитися з повним текстом проекту Закону “Про державні та інші свята, пам’ятні дати і скорботні дні”, пояснювальною запискою до проекту, а також порівняльною таблицею можна за посиланням. Свої пропозиції до проекту Закону можна надсилати на public@memory.gov.ua до 1 березня 2017 року.

Джерело: 24 Канал