Врятувати онкохворих дітей. В лікарні Охматдит можуть закрити відділення трансплантації кісткового мозку. Про це заявили лікарі. Вони впевнені: відділення припинить працювати після зміни керівництва лікарні.
Ці діти перенесли онкозахворювання. Всім їм робили пересадку кісткового мозку в лікарні Охматдит. “Я дуже добре почуваюсь, мене нічого не турбує, живу, радію життю”, – говорить Олена Момоток, колишня пацієнтка Охматдиту.
Батьки бояться, що відділення, де лікували дітей, закриють. “Не варто вивозити кошти з нашої країни, щоб лікувати дітей за кордоном, у нас відмінні лікарі, і я думаю, вони повністю за кожну дитину борються”, – вважає Людмила Трохимчук, мама колишнього пацієнта Охматдиту.
Про те, що відділення можуть закрити, заявив завідувач Олег Рижак. За його словами, це може статися після зміни керівництва Охматдиту. Нового начальника повинна вибрати конкурсна комісія Міністерства охорони здоров’я.
“Намагаються посадити туди свою людину, і ця людина, головна з задач, яку вона повинна виконати, – це реорганізувати наш центр із знищенням відділення трансплантації кісткового мозку взагалі. Обґрунтувати таким чином, як ніби у нас нікого не лікують, як ніби у нас всі вмирають “, – говорить Олег Рижак, завідувач відділення трансплантації кісткового мозку Охматдит.
Друга претензія в МОЗ від лікарів Охматдиту – закупівля препаратів. Нещодавно отримали ліки, які повинні були надійти ще торік. І вже навесні у препаратів закінчується термін придатності. “Термін придатності його – 04.17. І якщо закінчаться терміни – батькам доведеться купувати, якщо не буде нових поставок з новим терміном “, – попереджає Світлана Романченко, старша медсестра відділення трансплантації кісткового мозку Охматдит.
У Міністерстві охорони здоров’я всі звинувачення на свою адресу називають маніпуляціями. Запевняють: планів закривати відділення трансплантації немає. Більше того, обіцяють вже цього літа добудувати частину нового корпусу лікарні. А у 2018 закінчити весь довгобуд і забезпечити роботу реєстру донорів. Тоді в Україні можна буде пересаджувати кістковий мозок не тільки від родичів.
“З 2019 року це реально робити в Україні. Це дозволить частково розвантажити державний бюджет в частині тих коштів, які витрачаються на лікування таких хворих за кордоном “, – каже Роман Ілик, заступник міністра охорони здоров’я.
Препарати, в яких закінчується термін придатності, заступник міністра обіцяє замінити. “У мене є два листи від компаній, які постачали ці ліки, і від виробників – у разі закінчення строку придатності вони просто їх замінять безкоштовно”, – зазначив Роман Ілик. Але, коли надійдуть нові препарати, і буде оголошено про нові тендери – у міністерстві не уточнили.