Профі потрібен портфоліо поз, а любителям – знання “суперсторони”
Фотосесії, селфі і фотопостановки сьогодні дуже популярні. Комусь знімки потрібні для соцмереж, хтось збирає їх для сімейного архіву, а деякі люблять фотографувати все підряд/робити фото “з родзинкою”, і планують на цьому заробляти. При цьому у всіх без винятку є фотографії настільки вдалі, що від них не можна очей відвести, але повно і не дуже хороших знімків. Щодо останніх: найобразливіше, коли пам’ятний момент дуже важливо відобразити, часу на це трохи (вдається зробити тільки пару фото), а в підсумку вони не виходять такими, як хотілося б. Фахівці вважають, що любителям фотографуватися потрібно знати лише кілька простих правил, а захоплюється фотографією більш серйозно – пройти курси, читати спецлітературу і вивчити свій фотоапарат.
ФОТО СЕБЕ: ПРАВИЛЬНА ТОЧКА І СВІТЛОТІНІ НА ОБЛИЧЧІ
Любителі селфі-знімків практично зробили революцію в фотомайстерності, створивши власну філософію і зробивши ці знімки невід’ємною частиною соціального життя. Але “гламурне” фото зробити не так вже й просто. “Найбільша проблема селфі – то, що людина фотографує саму себе і не може відрегулювати свою повноту, – пояснює фотограф Анна Савелова, що спеціалізується на обробці селфі-знімків. – Ті, хто виходить на фото повним, насправді допускають дві помилки. По -перше, занадто близько тримають смартфон, і одночасно “захоплюють” в знімок неправильний обсяг тіла. Вагу також додає селфі, де багато простору вгорі знімка, а на самому фото – тільки голова і плечі до середини грудей. У результаті людина виходить “квадратною” . А якщо вона ще й втягнула живіт, як це люблять робити багато, то у вазі додасть навіть худенька. Тому в першому випадку добре обзавестися селфі-палицею. А в другому – підібрати свою вдалу сторону. І якщо навіть втягуєте живіт, постаратися зробити це ненав’язливо”.
Потрібно виглядати невимушено: не втягувати живіт і не випинати губи.
Другий важливий момент, який відзначають селфімани, – збільшення окремих ділянок обличчя на знімку. Часто можна почути, що людина незадоволена своїм знімком через занадто великого носа або чола на фото. “Справитися з цим можна двома шляхами: вирівняти тон обличчя, після чого ділянки, які видаються, трохи затемнити за допомогою, наприклад, пудри, – каже фотограф Соня Поживанова. – Крім того, потрібно робити знімок злегка зверху і не прямо фас, а трохи “кокетливо” підставляючи камері вдалу сторону обличчя, одночасно трохи втягнувши щоки і простеживши за положенням губ. Випинання, якщо є така звичка, має бути легким, а краще взагалі обійтися без нього. По-перше, на цю тему надто багато жартів, а у друге, – переборщивши, можна отримати на фото довгий ніс, нескладні вилиці і занадто виразні/невиразні очі і “перебір” чола на знімку”. Крім цього, фахівці радять користуватися ефектами фотоапарата або смартфона і виставляти “день”, “ніч”, “портрет” тощо.
Знімки компанії. Переконайтеся, що кожен показав камері свою найкращу сторону.
ФОТОГРАФ НА ЗАМОВЛЕННЯ
Перша порада для тих, хто планує підробляти фотографом або зробити це своєю основною роботою, – закінчити хоча б бюджетні курси (від 500 грн) і багато читати про фотомайстерність. “Новачкам обов’язково потрібно знати, якими параметрами повинен володіти фотоапарат, якщо купувати новий, або виділити сильні сторони того фотоапарата, що вже є, – каже фотограф-фотохудожник Юрій брилюк. – Знаючи ефекти, завжди можна швидко налаштувати фотоапарат і відзняти потрібний кадр (дощ , подія, природне явище, зустріч важливих гостей і т. д.).
ЛОКАЦІЯ. Другий момент, на який часто нарікають клієнти фотографа – бідність фантазії щодо місць для фотосесій (навіть коли локації спеціально створені в фотосалонах), і те, що люди часто не знають, як стати, а фахівець їм не може підказати, сподіваючись на експромт. “Бажано, щоб у “новачка” був заготовлений набір локацій, – пояснює фоторгафии. – Тобто якщо це парк або сквер, то 10-20 різних ракурсів. Вони повинні бути такими, щоб відразу навіть важко було сказати, що на серії знімків одне і те ж місце”.
ПРОБА ПЕРА. Я б рекомендував починаючому фотографу спочатку пройтися по місцях і “пристрілятися”. Ще корисно взяти з собою терплячу модель (друга, подругу) і подивитися, як найкраще ставити людину/пару/людей, щоб плюси саме цього місця теж було видно. “Це все потрібно записати в блокнот, що, до речі, часто нехтують люди, що підробляють на зйомці фотосесій, – каже Юрій брилюк. – Також в інтернеті потрібно підібрати з десяток вдалих поз, щоб підказувати клієнтам, куди подіти руки і як парі/компанії вигідніше стати для фото”.
ОБРОБКА. Також фотограф повинен знати, як обробити фотознімки, щоб вони дійсно були професійними. Для цього можна самостійно вивчити фотошоп (відеоуроки в інтернеті і гори літератури) або вибирати курси фотомайстерності.
Джерело: Сегодня