Заборгованість населення за комунальні послуги у 2016 році зросла більш ніж у 2 рази

13 Лютого 2017 12:10

Загальна сума заборгованості населення України за оплату послуг ЖКГ за 2016 рік збільшилася на 12,5 мільярда гривень, тобто більше ніж у два рази. Про це йдеться в статті Юлії Самаєвої «У заручниках безощадності» опублікованій на DT.UA.

Як зазначається, на сьогодні борг населення за послуги ЖКГ перевищив 23 млрд грн. «На кінець грудня 2016-го заборгованість населення за централізоване опалення й гаряче водопостачання становила 9,4 млрд грн, за газопостачання — 6,4 млрд, утримання будинків і прибудинкових територій — 2,4 млрд, централізоване водопостачання — 1,5 млрд, вивезення побутових відходів — 0,4 млрд, електроенергію — 3,3 млрд грн. Разом — 23,4 млрд грн боргів. Звичайно, ця сума виникла не за рік, але тільки за 2016-й «накопичилося» 12,5 млрд, тобто заборгованість зросла більш як удвічі», – написала Юлія Самаєва.

Автор статті пояснила, що в той же час, за підсумками першого півріччя 2016 року, держава через неадекватні норми споживання та субсидії «переплатила» за газ 11 млрд грн.

«Суми порівнянні, відмінність лише в тому, що борги населення – це живі гроші, які треба витягнути із сімейних бюджетів, а «переплати» держави – це взаємозаліки між постачальниками…», – резюмувала автор.

Нагадаємо, 7 лютого Кабмін ухвалив рішення про зниження соціальних нормативів на послуги ЖКГ з урахуванням фактичного споживання енергоносіїв населенням. За словами авторки статті, затверджені зміни набудуть чинності вже з наступного опалювального сезону і безпосередньо торкнуться найменш захищених верств населення – одержувачів субсидій.