7 секретів, які допоможуть визначити натуральність меду

27 Березня 2017 17:42

завантаження

На жаль, у продажу безліч несправжнього меду. Що тільки не підмішують до нього непорядні продавці: цукор, крохмаль, патоку. На цьому їх фантазія не зупиняється, і як добавки використовуються: крейда, манка, сухе молоко, пісок і синтетичні ароматизатори.

Найвідоміший народний метод – це використання хімічного олівця.  Вважається, що якщо нанести на папір шар меду і провести по ньому таким олівцем, то смужка підробного меду забарвиться. Наукового підтвердження цей спосіб не знайшов. Тому довіряти і користуватися їм не варто.

Про наявність домішок в меді краще дізнатися так:У скляному посуді приготувати водний розчин меду. Для цього в половину склянки теплої води додати чайну ложку меду. Розмішати. Якщо мед повністю не розчиниться і на дні залишиться осад – значить, в нім є домішки.

Додавши в розчин трохи йоду, можна дізнатися про наявність в меді крохмалю і борошна. Посиніння розчину говорить про те, що ці добавки в нім є присутніми.

Усього лише декілька крапель оцту підтвердить наявність крейди. В цьому випадку піде хімічна реакція. Розчин вируватиме і шипітиме.

Трапляється, що квітковий мед змішують з падевим медом, джерело якого не нектар, а зібрана бджолами на листі рослин, солодка жидкость-выделения комах. У падевого меду менше бактерицидних властивостей, він швидше закисає. Виявити його домішку можна за допомогою спирту. Розчин меду, що перевіряється, помутніє.

Буває, що деякі бджолярі не чекають, коли мед дозріє. Викачують його раніше. Хочуть швидше реалізувати. Це неправильно. Такий мед зберігатиметься недовго і корисних властивостей в нім трохи.

Про зрілість меду говорить його в’язкість. Визначають це так. Зачерпнути мед ложкою, підняти її. Натуральний тягнеться безперервною ниткою і утворює гірку, що повільно розпливається. Якщо ж ложку з медом підняти і кілька разів пообертати, то зрілий навертатиметься на неї, а не стікатиме.

Наявність зайвої вологи перевіряють за допомогою звичайної паперової серветки. На невеликий шматочок паперу досить крапнути трохи меду. Якщо він зрілий, крапля залишиться пружною. Незрілий розтечеться і намочить папір.

Мед краще купувати у перевірених продавців. Ідеальний варіант, якщо це не перекупники, а самі бджолярі з хорошою репутацією. У такому разі, справжній мед принесе тільки користь.

Джерело: Terra Woman