Столицю прикрасять бегоніями, пеларгонії і готують яскравий сюрприз для городян до Євробачення

6 Березня 2017 14:17

Квіткова “бомба” з міських теплиць

Зовсім скоро на столичних клумбах з’явиться величезна кількість квітів. Як в місті готуються до масштабного облагороджування клумб, якими квітами прикрасять столицю, з’ясувала “Сегодня”.

МІЛЬЙОН КВІТІВ. У теплицях КО “Київзеленбуд” робота кипить цілий рік. Для того щоб з весни і до пізньої осені в місті постійно підтримувалася краса на клумбах, квіти в теплицях садять в кілька етапів, а потім у міру необхідності підсаджують нові, замість зів’ялих. “Всього в Києві близько 3 гектарів клумб, і, щоб їх прикрасити, в теплицях вирощують мільйони квітів. Найбільше однорічників – бегоній, тагетиса, колеусів, петуній, агератум, а ще дуже красиві пеларгонії”, – розповіли “Сегодня” в “Київзеленбуді”.

У теплиці УЗН Оболонського району від кількості квітів захоплює дух! Там зараз одночасно зростає близько 300 тисяч квітів на площі 2500 кв. м. За весь сезон тут вирощують до мільйона квітів в горщиках – тобто, на все місто близько 10 млн! “Як будуть виглядати клумби, розраховують наші дизайнери, агрономи, і вже від їх прорахунків ми висаджуємо потрібну кількість рослин. У теплиці щодня працюють 13 чоловік, під час свят у нас навіть є чергування. Починаємо висівати квіти в різні періоди. Ті, що виростають з зерен, – петунія або бегонія – в листопаді, а живці пеларгонії або сурфінії – в кінці січня, в лютому і навіть у березні”, – розповідає нам профсекрети Оксана Мушіт, начальник виробництва теплично-парникового господарства Оболонського району.

ЯК В ЄГИПТІ. Рослини поливають щодня, а іноді і двічі в день. Також їх підгодовують необхідними добривами. Фахівці зізнаються, що приживаються не всі квіти – лише 98%. До речі, температура в теплиці досить висока, як у Єгипті взимку – + 25-28 градусів!

“У деяких теплицях міста вже є автоматичний полив, але у нас поки тільки ручний – зі шланга”, – кажуть працівники. Коли саме почнуть висаджувати квіти для клумб, залежить від температури повітря, адже земля повинна трохи прогрітися. Зазвичай квіткове перетворення починається в травні.

-1_104

new_image11_55

Трудівниці. Дівчатка вручну засаджують в день по 5—7 касет квітів

new_image_339

Калачики. Сотні білих підвісних горщиків з квітами для бульварів

new_image5_181

Яскраве цвітіння “калачика”

new_image7_127

Кішка-квітникар. Іноді в гості навідується головний натхненник

new_image4_223

Пікірування. У теплиці цим займаються 13 спеціалістів

new_image8_103

Як в Єгипті. Температура повітря в теплиці +25—28 градусів

new_image3_272

Важка праця. Доглядають за рослинами регулярно

new_image2_321

Маленьке квіткове царство

new_image10_68

Марина. Знає, як оздоровити хворі квіти

new_image14_21

Вуличний декор. Чашами з квітами прикрасять Дніпровський район

НОВІ ЗРОШУВАЛЬНІ СИСТЕМИ І МАСОВЕ ВИКРАДЕННЯ КВІТІВ

Щоб міські клумби були завжди квітучими і доглянутими, київзеленбудівці своєчасно видаляють відцвілі і підсаджують нові рослини. А ще в літню пору їх щодня поливають. У цьому році планують обладнати в місті 60 нових зрошувальних систем. Але основною проблемою в столиці залишається крадіжка рослин. Один з найбільш кричущих випадків стався два роки тому – за ніч викопали 500 кущів троянд в сквері Святошинського району! “Крадіжка рослин в місті – це одна з найбільших проблем, крім квітів (протягом минулого року було вкрадено понад 30 тис. різних рослин. – Авт.), а також крадуть чагарники і навіть викопують новопосаженние дерева”, – скаржаться співробітники “Київзеленбуду“.

БЕГОНІЯ: НАЙБІЛЬШ ПРИМХЛИВА І НІЖНА КВІТКА

У теплицях квіти вирощують не тільки для клумб, але і для вазонів уздовж столичних магістралей. Наприклад, на проспектах Бажана або Героїв Сталінграда. “Пеларгонію висаджують як на клумбах, так і в підвісних чашах або кашпо (підвіска для квітів). Ще для чаш вирощуємо діпладенію, а також для декору – традесканції”, – пояснюють фахівці. У багатьох районах в чашах висаджують яскравий салатовий седум. Асортимент кольорів величезний – близько 50 видів. А догляд за квітами досить трудомісткий. Щодня господарочкам в теплицях доводиться пікірувати (розсаджувати розсаду в окремі ємності) близько тисячі рослин. Співробітниці теплиць запевняють, що кожна рослина дуже чутливе, і, прийметься воно чи ні, залежить від енергетики людини і її настрою. “Іноді з рослиною, яка в’яне, варто просто мило поговорити і трохи доглядати за нею”, – говорять фахівці. Вони визначили найвибагливішу квітку – це бегонія: щоб її виростити, потрібно близько чотирьох місяців. Пеларгонія теж зростає повільно, але вона більш стійка. У Дніпровському районі, де відбудеться Євробачення, висадять близько мільйона квітів, найбільше петуній – 70 тис., бегоній – 60 тис., агератума – 40 тис. До речі, до Євробачення в столиці створять 10 панно з квітів, але поки ескізи композицій тримають в секреті.

new_image9_75

Бегонія — популярна квітка

ТЮЛЬПАН: ЛЮБИТЬ ТЕМРЯВУ

Спеціально до свят, наприклад, 14 лютого і 8 березня, в комунальних теплицях вирощують рослини на продаж: тюльпани, нарциси, крокуси, гіацинти. Але, виявляється, і в цій справі не все так просто! Наприклад, за тюльпанами потрібно чимало поклопотатися і знати специфічні секрети. Виявляється, щоб бутон тюльпана був великим і красивим, в певний період квіти накривають спецматеріалами, створивши для них темряву, а ще потрібно витримувати температуру близько +12 градусів. “Гроші від продажу тюльпанів, нарцисів йдуть на створення арт-об’єктів з квітів, наприклад, Ейфелева вежа висотою 5 метрів біля парку “Перемога”. До речі, в теплицях часто експериментують.”Нещодавно нашому керівнику подарували насіння гібіскуса (китайська троянда), ось тепер доглядаємо за рослиною”, – розповіли по секрету співробітниці однієї теплиці.

new_image13_21

Квітучий яскравий гіацинт

new_image12_35

Тюльпани готові до свята

http://ukr.segodnya.ua