Які страхи заважають нам подорожувати

6 Березня 2017 17:28

Є багато причин, чому люди відмовляються від подорожей: відсутність коштів, часу, компанії. Але є одна, з якою боротися найважче, – це страх, пише vokrugsveta.ua.

Багато хто мріє побувати в тих чудових місцях, які показують по Discovery або про яких пише “Вокруг света”. Екзотичні країни, райські острови, неприступні гори – в світі стільки всього цікавого! Але що, якщо ви не можете собі цього дозволити? Не тому, що далеко або дорого, а тому що страшно. Ось 7 страхів, що заважають вам втілити свої мрії.

Вихід із зони комфорту

Ви все спланували: віддали ключі сусідці, щоб поливала вазони, домовилися з колегою, щоб підмінив вас на роботі, і навіть відвезли дітей до бабусі. Начебто нічого не забули, але спокій все одно не приходить. Вас мучить думка про те, що може статися, поки вас не буде.

Небажання залишати свою зону комфорту – найбільш поширена причина, по якій люди відмовляються подорожувати. Щоб побороти цей страх, спробуйте уявити собі найгірші сценарії події, які можуть статися під час вашої відсутності, і подумайте, що ви могли б зробити в такій ситуації. Запишіть все на аркуші паперу і прочитайте кілька разів. Ви відразу відчуєте полегшення: моральна готовність до неприємності дозволить вам розслабитися і заспокоїтися. А коли ви повернете собі душевну рівновагу, подумайте про позитивні аспекти подорожі – новий досвід, враження, знайомства. Десятки переваг напевно переважать один-єдиний страх.

Страх перед невідомим

Страх перед невідомим – це свого роду продовження усього вищевикладеного. З одного боку, в уяві постає вам страшні картинки того, що трапиться з будинком/дітьми/роботою, а з іншого, що буде з вами в новому місці. Тривога і сумніви паралізують мозок і не дають шансу конструктивним думкам пробитися в вашу свідомість. Що робити? Читайте, дивіться, запитуйте. Чим більше ви дізнаєтеся про ту країну, куди прямуєте, тим впевненіше будете себе почувати. Можете навіть прокласти власний маршрут, в обхід будь-яких потенційно небезпечних місць. Це дасть вам відчуття контролю над ситуацією.

Мовний бар’єр

Мовний бар’єр теж входить до числа головних причин, що викликає дискомфорт під час поїздок за кордон. Але тут справа ще простіша, ніж із зоною комфорту. Просто запишіться на курси, купіть розмовник і завчіть кілька ключових фраз з розряду “Як дістатися до готелю?”, “Де знайти найближчий супермаркет?” і “Мені потрібно таксі”. І не забудьте про “будь ласка” і “спасибі”, коли просите про допомогу місцевих жителів. Якщо ж і це не додає вам впевненості, купіть футболку зі спеціальними позначеннями – з нею знання мови вам зовсім не знадобиться.

Страх невдалого досвіду

Це побоювання безпосередньо пов’язано зі страхом перед невідомим. Ви говорите собі: “Так, Індія – чудова країна, але мене можуть пограбувати. Або ж я отруюсь місцевою їжею”. Такі думки породжує стрес через поїздку, і це нормально. Але вони заважають вам сконцентруватися на все те хороше, що може подарувати вам це подорож. Постарайтеся просто переключити свою увагу з негативу на позитив. Це складно, але не неможливо. Більше читайте про визначні пам’ятки тієї країни, куди прямуєте, і дивіться гарні фото. Це допоможе заспокоїтися.

Боязнь літати

Аерофобія, або боязнь літати на літаку перетворилася на свого роду хворобу. Але її легко побороти шляхом підготовки і логічного мислення. Перш за все, корисно буде знати, що за весь час існування цивільної авіації (майже 100 років) жертвами авіакатастроф стало близько 150 тис. осіб – це менше, ніж гине за місяць в ДТП по всьому світу. Незважаючи на всі ці жахливі сюжети в новинах, літаки падають досить рідко. До того ж цей ризик з кожним роком знижується, адже технології розвиваються, а заходи безпеки стають все більш надійними. Але якщо навіть це не здатне вас заспокоїти, подорожуйте по суші. У світі безліч способів дістатися до місця призначення вашої мрії.

Страх, що тебе пограбують

Грабежі і шахрайство часто трапляються з туристами, але, на жаль, ви не можете на це ніяк вплинути. Тому єдина порада, яку можна дати в цій ситуації, – бути максимально пильним і обережним. Особливо біля популярних пам’яток і в місцях великого скупчення людей – саме там найчастіше промишляють злодії. Також хорошим рішенням буде залишити всі цінні речі в сейфі в готелі. А то, що ви взяли з собою, постійно тримайте в полі зору. І не панікуйте завчасно – все буде в порядку.

А раптом я загублюся

Це можливо. Особливо якщо ви допитлива людина і цікавитеся нетуристичними маршрутами. Але впадати в паніку від однієї думки, що ви можете залишитися одні в незнайомому місці, не варто. По-перше, скрізь (ну, добре, майже всюди) є люди, до яких можна звернутися за допомогою. Адже ви вивчили фразу “Як дістатися до готелю?”, правда? Якщо іноземні мови – це не ваше, озбройтеся картою, GPS і хорошим настроєм. Це точно допоможе вам знайти дорогу додому.

http://ukr.segodnya.ua