Загадки старої кенаси, в якій розміщується Будинок актора: стеля для зв’язку з космосом і двері, які міг відкривати тільки Городецький

19 Березня 2017 11:48

Ми продовжуємо розповідати про унікальні будівлях Києва. На цей раз заглянули в закриті приміщення караїмської кенаси, де нині розміщується Будинок актора.

Головний зал вражає красою. Тут затишна сцена. Її розмістили в тій частині будівлі, де колись розташовувався вівтар. За завісою – гримерка для акторів: крісла і дзеркала; над головою – куполоподібна стеля з ліпниною, теж вівтарна частина. Цікаві техприміщення біля парадних дверей кенаси. Вони закриті багато років, але, потримавшись за старовинну ручку, мимоволі здригаєшся, адже ці двері міг відкривати сам архітектор Городецький!

Праворуч від парадних дверей – красиві сходи з металевою ажурною прикрасою. Вони ведуть на балкон, де тепер радіорубка. За старих часів по ній піднімалися караїмські жінки на молитву.

А в кабінеті поруч зберіглася яскрава стеля, виконана в східному стилі, і вітраж. Стеля уособлює зв’язок з космосом. У цьому місці благословляли новонароджених і відспівували покійників. Будівлі 115 років, але його працівники запевняють, що привидів в ньому немає. Навпаки, воно випромінює неймовірну позитивну енергетику.

По клику – большое изображение.

  • Дореволюційний інтер'єр. Ще з вітражами та стелею.

Дореволюційний інтер’єр. Ще з вітражами та стелею.

http://ukr.segodnya.ua