6 країн, які заплатять вам тільки за те, що ви будете там вчитися

18 квітня 2017 15:59

6 країн, які заплатять вам тільки за те, що ви будете там вчитися

Вчитися за кордоном – цілком можливо. І для цього навіть не обов’язково роками збирати гроші або продавати бабусину квартиру. У багатьох країнах з відмінною освітою є програми, за якими студентам з-за кордону не тільки оплатять навчання, переліт і квартиру, але ще і грошей дадуть – щомісячну стипендію, і її цілком вистачить на безбідне життя.

Великобританія

Оксфордський університет

Освіта в Великобританії вважається однією з кращих у світі і мало не найдорожчою. Але талановитим студентам з інших країн тут готові не тільки оплачувати освіту, а й давати цілком пристойні гроші на життя. Стипендії іноземцям пропонують близько 40 знаменитих університетів, включаючи Оксфорд і Лондонську школу мистецтв. Наприклад, стипендія на магістерську програму з економіки Оксфорда становить 20 тис. фунтів стерлінгів на рік.

А ще існує відома програма Chevening від уряду Великобританії, яка крім щомісячної стипендії та оплати навчання включає витрати на переліт і візу. Мінус програми в тому, що країну потрібно залишити через 2 роки після закінчення навчання.

Німеччина

Університет Гумбольта в Берліні

Німеччина зацікавлена ​​в тому, щоб залучати до себе фахівців в деяких сферах. Так, наприклад, в державній програмі академічних обмінів DAAD є окремі напрямки для тих, хто вивчає архітектуру, дизайн і економіку.

Програма DAAD підійде для тих, хто вже встиг отримати диплом, а тепер хоче підвищити свою кваліфікацію або повчити суміжні дисципліни – в Німеччині великий список вузів, що пропонують післядипломне навчання терміном до 2 років. І дуже часто таке навчання безкоштовне або цілком доступне за вартістю. Великий плюс участі в програмі в тому, що після закінчення навчання можна влаштуватися на роботу в Німеччині.

США

Гарвардський університет

У багатьох країнах світу діє американська Програма Фулбрайта. Вона роздає стипендії молодим фахівцям не старше 30 років – тим, хто закінчив вуз або вчиться на останньому курсі. Але після закінчення навчання обов’язково потрібно повернутися додому.

Франція

Університет Сорбонна

У багатьох країнах діє програма стипендій французького уряду, яка допоможе закордонним студентам продовжити навчання в магістратурі університетів Франції. Найбільші шанси у власників дипломів з науково-технічних або інженерних спеціальностей.

Швеція

Королівський технологічний інститут, Стокгольм

У Швеції діє стипендіальна програма Visby, за якою студентам оплатять навчання в кращих університетах країни і щомісяця будуть давати хорошу стипендію. Грант дається на 1 рік, але якщо студент добре вчиться, його можна продовжити. Крім того, за програмою можна отримувати гроші ще протягом 5 місяців, якщо «пощастить» влаштуватися на неоплачуване стажування.

Нідерланди

Більше півсотні стипендій щорічно можна отримати за голландською державною програмою Orange Tulip Scholarship ( «Стипендія оранжевого тюльпана»). У 2016/17 навчальному році в програмі взяли участь 18 вищих навчальних закладів країни.

http://www.uapost.us