7 корисних властивостей грейпфрута, про які важливо знати

26 Квітня 2017 18:22

Грейпфрути давно відомі своїми корисними властивостями при схудненні, і тому найчастіше асоціюються саме з дієтами, що допомагають позбавитися від зайвої ваги. Існує безліч способів включити їх в здоровий раціон, наприклад, половинка грейпфрута з вареним яйцем на сніданок або грейпфрутова дієта (порція цього фрукта з кожним прийомом їжі прискорює обмін речовин і втрату ваги). І якщо раніше розмови про користь грейпфрута часто сприймалися як черговий міф, сьогодні його багато його властивості науково доведені.Грейпфрут

Вміст поживних речовин в грейпфруті вражає: в 100 г – 42 кілокалорії, 1 г білка, 31 мг вітаміну С (50% рекомендованої добової норми), 13 мкг фолієвої кислоти, 135 мг калію, 22 мг кальцію, 9 мг магнію, 2 г клітковини , вітаміни B1 і B6. І це поряд з довгим списком антиоксидантів. Рожеві та червоні сорти також містять каротиноїди – лікопін і бета-каротин.

Ось деякі найвідоміші корисні властивості грейпфрута.

Допомога в боротьбі із зайвою вагою

У дослідженні, проведеному Дослідницьким центром лікувального харчування в клініці Скріппса (Nutrition and Medical Research Center at Scripps Clinic) в Сан-Дієго, взяло участь 90 осіб, які були розділені на 3 групи.

Перша група їла половину грейпфрута перед кожним прийомом їжі три рази на день.

Друга група випивала грейпфрутовий сік перед кожним прийомом їжі тричі на день.

Третя група не їла грейпфрути.

Ніякі інші зміни в їх раціон не вводилися. Результати показали: учасники з перших двох груп втратили в середньому 1,5 кг протягом 12 тижнів, в той час як в третій групі учасники зберегли колишню вагу. Також вчені відзначили у людей в “грейпфрутових” групах нижчий рівень інсуліну в крові, що було пов’язано з підвищеною втратою ваги.

Резистентність до інсуліну

Грейпфрут містить такі антиоксиданти, як нарингенин, вони покращують чутливість до інсуліну і допомагають підтримувати здорову вагу. Вчені з’ясували, що нарингенин стимулює печінку спалювати жир, а не зберігати його. Також було встановлено, що грейпфрут допомагає знизити рівень інсуліну так само ефективно, як і метформін.

Придушення апетиту

Коли чутливість до інсуліну висока і організм контролює рівень цукру в крові, клітини стають більш сприйнятливі до речовин, що надходять з їжі. Завдяки цьому всі, що ми з’їдаємо, більш ефективно спалюється як паливо. А це сприяє здоровому апетиту.

Високий рівень холестерину

Завдяки розчинним волокнам пектину в грейпфрутах цей фрукт виводить холестерин через кишечник. Дослідження, проведене в Єврейському університеті в Єрусалимі (Hebrew University in Jerusalem), показало: один червоний грейпфрут кожен день протягом 30 днів знижує холестерин ЛПНЩ на 20,3% і тригліцериди – на 17,2%. А жовтого грейпфрут в такому ж режимі знижує ЛПНЩ на 10,7% і тригліцериди на 5,6%.

Серцево-судинні захворювання

Завдяки антиоксидантам і калію грейпфрут допомагає підтримувати судинну дилатацію, модулює рівень цукру в крові, стимулює втрату ваги, а також знижує рівень холестерину ЛПНЩ і тригліцеридів. Все це працює на захист серця.

Запори

Кислинка грейпфрута допомагає підтримувати желчеобразование, а в поєднанні з клітковиною це покращує процеси травлення.

Підтримка імунітету

Завдяки значному вмісту вітаміну С і інших антиоксидантів цей фрукт допомагає імунній системі в боротьбі з інфекціями. Також він має протиракові властивості, знижує ризик утворення каменів у нирках і печінці і ефективний для профілактики вірусу гепатиту С. Попередні лабораторні тести показують, що нарингенин здатний зупинити поширення вірусу гепатиту С на 80%.

Медикаменти та грейпфрут

У статті в “Журналі Канадської медичної асоціації” (Canadian Medical Association Journal) відзначається більш 85 ліків, які можуть взаємодіяти з грейпфрутом, причому 43 випадки такої взаємодії мають потенційно серйозні наслідки. Тому якщо ви приймаєте ліки, необхідно проконсультуватися з лікарем, перш ніж включати грейпфрут в свій раціон.

Джерело:  zdorovia.com.ua