Косий капонір, місце для вбивці Петра Столипіна
В середині XIX століття капонір перетворили в політичну в’язницю. За особливо строгий режим Косий капонір називали “Київським Шліссельбургом”. Першими його в’язнями були учасники Польського повстання 1863 року. До речі, саме тут знаходився вбивця прем’єр-міністра Російської імперії Петра Столипіна – Дмитро Богров. З 1930 року тут діє музей.
Оглядові майданчики і стадіон ім. Троцького
Він був побудований на місці Олексіївського парку в 1923 році і безліч разів перебудовувався. Змінювалася і його назва. Спочатку він був Червоним стадіоном ім. Л. Троцького (1923-1924), потім просто Червоним (1924-1935), Республіканським ім. С. Косіора (1936-1938), Республіканським стадіоном (1938-1941), Республіканським стадіоном ім. Хрущова (1941), а під час окупації Києва німцями став Всеукраїнським (1941-1943), Республіканським стадіоном ім. Хрущова (1944-1962), Київським Центральним стадіоном (1962-1979), Республіканським стадіоном (1980-1996) і з 1996 року НСК “Олімпійський”.
Академік Павлов в кріслі і пам’ятник Лесі
Рожевий фламінго і сплеск великої води
З’явилося незвичайне зображення на житловому будинку навесні минулого року. Його намалював стріт-арт-художник Барт Смітс (псевдонім Smates), який приїхав до Києва з Бельгії. Мурал створений в рамках проекту, місія якого – привернути увагу суспільства до питань військової агресії та інформаційного зомбування населення. До речі, мешканці будинку дуже тепло відгукуються про картину. “Тепер наш будинок зі своєю родзинкою, і його можна відшукати дуже легко, сказавши лише слово про зображення фламінго”, – розповідає киянка Ірина.
Ліцей ім. Богуна і полководець Суворов
Будинок побудований на початку ХХ століття і навіть зараз знаходиться в хорошому стані, оскільки завжди приміщення використовували в цілях освіти – навчали військовій справі. Але розглянути будівля ближче не вийде. Його територія обгороджена парканом і перебуває під чуйним наглядом охорони. Але через паркан все ж можна помилуватися пам’ятками, причому не тільки темно-бордовим фасадом навчального закладу, а й невеликим пам’ятником полководцю Олександру Суворову, який в даний момент частково закритий величезним банером-декорацією із зображенням Івана Богуна.
А все тому, що недавно адміністрація навчального закладу та учні ініціювали заміну пам’ятника Суворова на пам’ятник легендарному полковнику Війська Запорізького Івану Богуну, якого оспівують у багатьох українських народних піснях. Відповідне прохання вже подали на розгляд чиновникам, і не виключено, що зовсім скоро пам’ятник російському полководцю демонтують.
Фото: Олександр Яремчук