21 травня: це цікаво знати

21 Травня 2017 08:04

 

За незалежність треба платити, за недержавність — ще більше.
Володимир Голобородько

За церковним календарем, 21 травня вшановують Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, преподобного Арсенія Великого преподобного Арсенія працелюбного і Пимона постника.

Іоанн Богослов був улюбленим учнем Христа. Написав Євангеліє від Іоанна, яке стало четвертим і доповнило прогалини, що існували у трьох попередніх євангелістів.

У народі святого називали Градобоєм і Пшеничником. Якщо у цей день буде дощ — грибів буде багато. Була у цей день традиція пекти пироги для пригощання мандрівників і бідних.

Окрім письменників, редакторів, видавців та книгорозповсюджувачів, своїм покровителем Іоанна Богослова вважають також продавці книжок та працівники паперової промисловості.

Іменинниками 21 травня є:

Іван, Арсеній, Пимін.

21 травня народились:
1889 — Мирон Зарицький, український математик, професор Львівського державного університету, дійсний член Наукового Товариства ім. Т. Шевченка (з 1927 р.), фундатор української математичної культури.
1857 — Микола Пильчиков, український вчений-фізик, експериментатор, винахідник. Одним із перших розпочав вивчення радіоактивності, рентгенографії та радіоуправління, конструктор диференційного ареометра, термостата, сейсмографа.
1949 — Любов Поліщук, відома російська актриса.

Події 21 травня:
1831 — у Харкові побачив світ перший в Україні альманах — «Украинский альманах».
1859 — Запущений годинник Біг-Бен в Лондоні
1892 — у Києві пущений перший в Російській імперії електричний трамвай.
1904 — У Парижі заснована Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА).
1916 — У Великій Британії вперше в світовій практиці введено «літній» час
1918 — Створено Всеукраїнську раду профспілок.
1919 — В Україні більшовики націоналізували всі річні та морські корабельні підприємства.
1921 — В Україні створили комісію з ліквідації неграмотності на чолі з Григорієм Петровським.

21 травня святкують:

Всесвітній день культурної різноманітності в ім’я діалогу і розвитку

Чи знаєте ви, що:

Чіпси, які нині мають репутацію простонародної і нездорової їжі, спочатку були створені для вищого світу США.

Батьком чіпсів можна вважати залізничного магната та одного з легендарних американських мільйонерів Корнеліуса Вандербільта і кухара готелю в місті Саратога-Спрінгс Джорджа Крама (за одними джерелами – індіанця, за іншими – афроамериканця).

У 1853 р. Вандербільт наказав офіціантові віднести подану йому смажену картоплю, тому що вона була занадто товсто нарізана і погано просмажилася. Кухар Крам вирішив виправити ситуацію: він дуже тонко нарізав картоплю, обсмажив її у великій кількості олії до хрускоту і посолив. Вандербільт був у захваті та весь час перебування у готелі поїдав хрусткі картопляні скибочки. Таким чином, чіпси стали популярні серед американського бомонду і увійшли в меню фешенебельних ресторанів США.

«Рідна країна»