Азбука Закарпаття – ТОП 5 акцентів на літо 2017

26 Травня 2017 09:29

Літо в Закарпатті – це період збору вражень та емоцій. Багато хто шукатиме відпочинок в горах  для себе, родини чи друзів. Ми зібрали в одному місці все найкраще і найсмачніше, чим порадують  Карпати-2017 туристів.  

Гастрономія та дегустації на кожен день

Заплануйте на кожен день дегустацію. Відвідайте унікальну корчму «Підкова» у місті Перечин, де подають меню з типовими стравами жителів долини річки Уж. У ньому, як у великому казані змішалися смаки та аромати українських, польських, угорських, словацьких, єврейських та циганських страв.

Бринза в «Селиській сироварні» у Нижньому Селищі Хустського району

Відвідайте «Селиську сироварню» у Нижньому Селищі Хустського району, де окрім класичного сиру можна купити овечий – бринзу, і тим самим підтримати Асоціацію вівчарів Хустщини, що формує культуру споживання, зберігає та відроджує традиції сироваріння в Карпатах.

Заїдьте у  дегустаційні зали,  які  працюють при виробництвах натуральних продуктів за традиційними технологіями. Наприклад, продегустуйте м’ясні вироби «Угочанський смак» у селі Ботар, Н.Селище.

Продукція «Угочанського смаку»

Продегустуйте  закарпатське вино у підвалах на Берегівщині, Мукачівщині, Ужгородщині, Виноградівщині, ну й звісно поласуйте медом в «Медовому домі» (м. Мукачево).

Продукція «Медового дому»

Активний відпочинок

Оберіть для цікавого відпочинку території Національних парків. Пішохідних та велосипедних шляхів стало значно більше,  і нових вражень також. Це можуть бути маршрути на 2-5-9 км, головне, ці маршрути доступні для більшості людей, та не вимагають додаткового спорядження чи високого рівня фізичної підготовки.

Пройдіть усі етапи найдовшої в Україні еко-стежки із 20 оглядовими майданчиками на території природного парку «Синевир».  Заплануйте значно більше часу для цього нового маршруту.

Цікавими є кінні походи на слухняних кониках традиційної гуцульської породи  в Закарпатті. Це не лише оздоровлення та реабілітація, але й інший погляд на звичні нам Карпати. В залежності від фізичного стану це можуть 1-2 годинні програми або 10-20-кілометрові маршрути в різних частинах Закарпаття.

Програму сплавів по закарпатських річках веде кемпінг «Білий Слон» (с. Дземброня)

Насичені адреналіном сплави річками Черемош, Тиса та Боржава. Популярні  велосипедні мандрівки з пізнанням історії, культури та традицій краю.

Фестивалі та святкування

Ви можете відвідати традиційні фестивалі, які мають унікальну ідею та смак. Це  гастрономічні фестивалі ріплянки у Колочаві, черешні на Виноградівщині, яфини на Міжгірщині.  

Знані ужгородські події – парад наречених в Ужгороді, ужгородська регата, святкування дня Незалежності та інше.

Фестиваль ріплянки у Колочаві. Ріплянка – куліш з бринзою.

Лікування та оздоровлення

Відвідайте санаторно-курортні комплекси та скористайтесь цілющою силою мінеральної води.

Найбільше термальних вод України зосереджено на Закарпатті. Деякі купальні облаштовані не згірше угорських чи словацьких – наприклад, сучасний оздоровчий комплекс «Жайворонок»  (м. Берегово).

«Жайворонок» (м. Берегово).

Комплекс «Термальні води Косино» (с. Косонь) – один із кращих термальних комплексів України. Крім п’яти оздоровчих басейнів публіку приваблює найбільший у світі 16-метровий термальний фонтан-басейн «Золотий кран здоров’я», з якого тече термальна сірководнева вода, збагачена киснем.

«Термальні води Косино» (с. Косонь)

Радимо оздоровитися у санаторії «Теплі води» (с. Велятино) з термальними басейнами, які корисні для тих, хто має проблеми із кістками, хвороби з нервовою та ендокринною системами, органами дихання. Корисна вода також при артритах, остеохондрозі, остеомієлітах, склеродермії, остеоартрозах.

«Теплі води» (с. Велятино)

Екскурсії та реконструкції

Замки в Ужгороді, Мукачево, Чинадієво стали ще цікавішими, з’являються нові анімаційні програми, що додають емоцій та нових вражень.

Варто відвідати Закарпатський музей архітектури та побуту, де можна побачити історію Закарпаття минулих століть в одному місці. При бажанні приєднуйтеся  до анімаційних програм та реконструкцій.

Відвідайте  екскурсію «100 хвилин за межами часу» – це музична театралізована програма в нічному замку Паланок (довідка за телефоном 050 328-06-50).

Заїдьте у  Центр реабілітації диких ведмедів, на території національного парку «Синевир» та зробіть фото на згадку.

На такому «джипі» туристів підіймають в гори на полонину. На задньому фоні – будиночок на дереві, який збудував собі один гуцул.

Здійсніть підйом на одну з полонин, зустріньтеся з вівчарями та навчіться робити  бринзу з овечого молока.

Закарпаття – це край, що пропонує справжній  колорит  різних культур – румунської, угорської,  гуцульської, бойківської чи лемківської, традиційної закарпатської ну й звісно української.

Мандри юа.