Пара чашок чаю на день — корисні для нашого здоров’я. Листя чаю містять антиоксиданти, які захищають організм від пошкоджень на клітинному рівні. Але не всі сорти чаю будуть нам корисні…
Найбільше антиоксидантів міститься в свіжозавареному чаї, корисні сполуки в набагато меншій кількості присутні в «пакетованому» напої, чаю без кофеїну, або бутильованому.
Дослідники не визначили достеменно, наскільки саме чашка свіжозавареного зеленого чаю буде максимально корисною для здоров’я, але в Азії прийнято випивати не менше трьох чашок в день. Заварювати чай радять не більше трьох разів одну заварку, оскільки всі корисні властивості зникають і можуть лише зашкодити організму.
Різниця між трьома основними сортами чаю — зелений, чорний і улун (чорний китайський чай) — в процесі їх виготовлення. Чорний чай піддається ферментації, це робить листя темними і надає їм специфічний смак. Зелений чай виробляється шляхом нагрівання листя. Улун — це полуферментирований чай.
Трав’яні чаї не можуть вважатися чаєм: настій листя, коріння, кори, насіння квітів різних видів рослин — всі вони не пов’язані з потенційною користю для здоров’я, як зелений, чорний або червоний чай.
Деякі дослідження показують, що вживання зеленого чаю здатне захистити від серцевих захворювань і таких факторів ризику, як ожиріння, гіпертонія, високий рівень холестерину. Також існує ряд доказів, що зелений чай допомагає контролювати рівень глюкози в крові, однак ця гіпотеза також не підтверджена масштабними випробуваннями.