Рада ЄС затвердила рішення про надання безвізового режиму Україні

11 травня 2017 12:24

Рішення ще мають підписати у Раді ЄС та у Європарламенті та опублікувати в офіційному журналі ЄС, після чого через 20 днів воно набуде чинності.

Рада Європейського Союзу у четвер, 11 травня, затвердила рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною, яке дозволить громадянам України подорожувати до держав Шенгенської зони без віз.

“Українські громадяни, які мають біометричні паспорти і подорожують до ЄС терміном до 90 днів (протягом 180 днів. – Ред.) у бізнесових, туристичних цілях або за сімейними обставинами, більше не потребуватимуть віз”, – йдеться у комюніке  Ради ЄС.

Як зазначається у повідомленні, наступним кроком стане підписання рішення про надання безвізового режиму Україні у Раді ЄС та Європейському парламенті, після чого воно буде опубліковано в офіційному журналі ЄС та через 20 днів набуде чинності.

Нагадаємо, 6 квітня депутати Європейського парламенту більшістю голосів підтримали надання ЄС безвізового режиму українцям.

“Безвіз” дозволить українцям в’їжджати на територію Євросоюзу на термін до 90 днів у кожен 180-денний період із діловою та туристичною метою, а також у сімейних справах. Для в’їзду на територію ЄС без візи необхідно мати біометричний закордонний паспорт.

Утім, безвізові поїздки стосуватимуться лише тих країн ЄС, які входять до Шенгенської зони, та включатимуть також ті країни зони, що членами ЄС не є.