У Києві з’являться сотні андеграунд-баків для сміття

16 Травня 2017 15:33

Цього року в столиці з’являться сотні нових підземних баків для сміття. Вони в 5 разів ширші за звичайні і водночас не займають багато місця, тому що основний їхній об´єм знаходиться під землею.

Фото: kiev.klichko.org

У центрі Києва вже з’явилося близько п’ятдесяти контейнерів нового типу, а до кінця 2017 року приєднається ще 250. У 2018 році — ще до тисячі, сказав мер столиці під час презентації.

Один андеграунд-бак вміщує 5 мсміття, що в 5 разів більше, ніж традиційний контейнер. Зроблені ці баки в Україні.

Їх можна розмістити практично в будь-якій точці міста: контейнер не займає багато місця, не заважає руху і має сучасний дизайн. Для контейнерів у міських парках передбачене зовнішнє оздоблення з дерева, завдяки якому він буде гармонійно вписуватися і не порушить загальний вигляд. Плюс до цього, з підземного баку не йде неприємних запахів.

Нові контейнери містять спеціальні датчики і сонячні інфопанелі, від яких диспетчер буде отримувати інформацію про те, що бак наповнений і його можна вивозити. Якщо в контейнер потрапить непогашена сигарета або інший пожежонебезпечний предмет, спрацює система пожежогасіння.

Подібні баки для ТПВ — не новинка для багатьох сучасних міст: їх можна побачити як у США, так і в країнах ЄС. В Америці створили сміттєві баки Bigbelly, які працюють на сонячних батареях.

Що стосується України, то у нас вони тільки починають з’являтися. Так, в цьому році в Дніпрі теж з’являться андеграунд-баки.

http://www.epochtimes.com.ua/novyny-kyyeva/u-kyyevi-zyavlyatsya-sotni-andegraund-bakiv-dlya-smittya-124631