Жінка і гроші: 10 типових помилок

27 Травня 2017 19:00
u-news.com.ua

u-news.com.ua

Жінка і гроші – союз непростий. Ми не вміємо користуватися із заробленими власною працею купюрами. Ми не вміємо вимагати підвищення зарплати і примножувати свій капітал.

Нас непокоять неактуальні вже половину сторіччя стереотипи: “Гроші, бізнес, кар’єра – все це” чоловічі ігри “, їм і карти в руки …” Які помилки переслідують жінок у їх взаємовідношення з грошима і чого варто уникати, якщо фінансова незалежність є однією з ваших цілей?

1. Стереотипи

Ви й самі можете скласти список тих стереотипів, які прищеплювали вам з дитинства і протягом усього життя. Починаючи з того, що чоловіча справа – гроші і мамонти, а жіноче – борщі і діти, закінчуючи переконанням у тому, що тільки чоловік може грамотно інвестувати кошти. У сучасному світі заробляють обидва, і якщо вже ви завели трудову книжку, будьте ласкаві зробити процес максимально прибутковим і ефективним. Жіноча справа – створювати затишок, а не забивати свою чарівну головку дуже серйозними речами.

2. Очікування принца

Багато молодих жінок сприймають роботу як явище тимчасове. Вони живуть легко і безтурботно, витрачають всю зарплату на одяг і косметику і просто чекають, коли на горизонті з’явиться шляхетний принц і забезпечить їх усім необхідним. От тільки все менше в світі добровільних спонсорів, і все частіше чоловіче око зупиняється на успішній жінці.

3. Потакання чоловічому самолюбству

Не знаю, як вас, а мене сотні разів намагалися переконати в тому, що я не знаю, про що кажу. Що жінки неспроможні у фінансових питаннях. Що жіноча справа – створювати затишок, а не забивати свою чарівну голівку цими дуже серйозними речами. Ми ходимо на пальчиках навколо складних тем, боячись торкнути вразливе чоловіче самолюбство, ми доручаємо чоловікові турботу за всі свої фінанси. Чи впевнені ви, що він подбає про кровно зароблені краще, ніж ви?

4. Співжиття без обговорення фінансових питань

Складати шлюбний договір в нашій країні – поганий тон. Обговорювати зі своїм партнером розподіл обов’язків і питання управління сімейними фінансами – повна дурість та низинні матерії. Може тому розлучена, покинута жінка найчастіше залишається без засобів до існування.

5. Незнання свого фінансового положення

Чи знаєте ви, скільки коштів на вашому поточному рахунку? Скільки відсотків нараховує банк на рахунок накопичувальний? Яка ваша заборгованість по кредитній карті? Скільки коштує ваше рухоме і нерухоме майно? Поки ви не дізнаєтеся, що представляє собою ваше сьогоднішнє матеріальне становище, ви не зможете адекватно розпоряджатися коштами.

6. Ігнорування фінансових знань

Чи не кожен банк проводить безкоштовні семінари і курси, присвячені інвестуванню. Існують сотні книг і Інтернет-сайтів, присвячених всім аспектам фінансової діяльності. Вивчити все це набагато простіше, ніж здається на перший погляд, зате, володіючи цими знаннями, ви можете бути повністю впевнені у своїй фінансовій незалежності. Ви зможете в будь-якій країні і в будь-якому віці мати стільки грошей, скільки вам знадобиться.

7. Накопичення замість інвестування

Гроші треба вкладати, а не збирати. Гроші повинні працювати, а не повільно танути під дією інфляції. Існує безліч можливостей вигідно вкласти свої кошти, не залежно від того, скільки ви заробляєте. Навіть якщо в місяць ви будете пускати у справу 500 грн., через кілька років у вас збереться пристойна сума. Не варто недооцінювати навіть мінімальних вкладень: афроамериканка С. Дж. Уокер, перша жінка-мільйонер у США, починала з декількох центів, працюючи на бавовняних полях Півдня.

8. Бездумний шопінг

Жінкам властиво здійснювати емоційні покупки в таких обсягах, за які на наступний день стає соромно. Одна моя знайома, фанатична модниця, говорить, що 8 з 10 куплених речей через пару місяців можна сміливо викидати. Вони були, взагалі-то не потрібні. Вони були куплені під впливом емоцій, заради підняття настрою або просто від нудьги.

9. Гра заради гри

У багатьох жінок геть відсутній настрій на перемогу. Чоловіки грають заради виграшу, ми – заради участі. Може тому, перші обходять нас по багатьом пунктам. Налаштуйтеся на перемогу, на приголомшливий, запаморочливий успіх! Мисліть категоріями успіху, думайте про себе, як про успішну жінку. Невже вас влаштовують посередні результати?

10. Страх незалежності

Нам здається, що незалежна, самостійна жінка приречена на самотність. Нам здається, що фінансова свобода – наслідок фемінізму. Який фемінізм, право слово? Фінансова свобода анітрохи не применшує вашу жіночність, вона просто дозволяє самостійно, без багаторічних очікувань чужої благодійності, створити таке життя, яке хочеться.

Джерело: JeyNews