Тут ми побачимо будинок з оголеною давньогрецькою красунею, кам’яних грифонів на фасаді музею,масонські символи і пам’ятник Лобановському,який пережив революцію
Старовинний особняк з глечиком на п’єдесталі
Невеликий Музейний провулок, що поруч з вул.Грушевського, виник ще в XIX столітті. На початкупровулка розмістився старовиннийреконструйований особняк №2-б. Будівлязеленуватого відтінку була зведена в 1897 році.Будували його для київського міщанина Буряка,який скупив і сусідні ділянки для будівництвадохідних будинків.
Проектував особняк популярний київськийархітектор Андрій Краусс, який створив понад сотню особняків для міської еліти. Особнякприкрашений скромною ліпниною у вигляді квітів,але є і своя родзинка – в центральній частиніфасаду знаходиться невеликий глечик нап’єдесталі.
Фасадний суд над натурницею Фріною
Особняк під №7 побудований в 1909 році і буввідомий як дохідної будинок Іссерліса.
На рівні другого поверху – рельєфна композиція”Тріумф Фріни”. Фріна – давньогрецька натурниця.На будинку зображений суд над нею.
За переказами, натурниця образила оратора Евфія,і той звинуватив її в безбожництві і звернувся до суду. Даму виправдали, після того як її захисникГіперід зірвав з Фріни одяг і вигукнув, мовляв, хібане гідна вона божих почестей …
Леви і масонські символи
П’ятиповерховий особняк в Музейному провулку,6, виділяється вишуканою ліпниною.
Крім пілястрів, там є морди левів, які сховалисясеред декоративних квітів. Побудовано будинок на початку ХХ століття, як прибутковий будинок. У дворі знаходиться ще один пам’ятник архітектури -будинок №8. Він прикрашений незвичайноюліпниною, яку пов’язують з масонськимисимволами.
Міфологічні діви і грифони на музеї
Найяскравіша пам’ятка в провулку – Національнийхудожній музей, фонди якого налічують близько 40 тисяч експонатів.
Будівля була побудована в 1899 році і називалася”Міський музей антикваріату та мистецтв”.
Музей поповнювався за рахунок меценатів -Богдана і Варвари Ханенків, ОлександраТерещенка, братів Бродських. Варто звернутиувагу на незвичайні декоративні прикраси:скульптури грифонів і оголених жінок зміфологічних легенд.
Легендарний тренер і палаючі шини
Через дорогу – стадіон “Динамо”, де перед входомвстановлено пам’ятник тренеру київського”Динамо” Валерію Лобановському. Його зобразилисидячим на лаві, спостерігаючи за футбольною грою.
Лава з тренером встановлена на постаменті вформі футбольного м’яча. Пам’ятник дивом уцілівпід час протистояння активістів Майдану і”Беркуту” взимку 2014 року.
Джерело: Сегодня