На скільки українцям можуть відключити воду і що робити: поради юриста

8 Червня 2017 16:12

 

ekotehservis.com.ua

Відповідно до закону, термін відключення гарячої та холодної води узгоджується з органами місцевої влади. При цьому про таке відключення постачальник повинен попередити як мінімум за 10 днів. Крім того, постачальник повинен вказати причину відключення води і термін. Юрист ЮК “ВОЛХВ” Ярослав Борко розповів сайту “Сегодня”, коли і наскільки українцям можуть відключити воду.

“Виконавець зобов’язаний повідомити мешканцям багатоквартирного будинку за допомогою засобів масової інформації або іншим способом про планову перерву в наданні комунальних послуг не пізніше ніж за 10 робочих днів (крім перерви на ліквідацію наслідків аварії)”, – розповідає юрист.

Терміни проведення ремонтних робіт регламентуються постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2010 №151: ремонтні роботи можна проводити не довше 6 годин на добу як для гарячої, так і для холодної води. Для опалення встановлені строки: один раз на місяць протягом 12 годин.

“Якщо виконавець відключить воду без передбаченого Законом попередження, або ж продовжить термін перерви в постачанні гарячою водою, споживач має право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості і якості послуг, що надаються. За результатами перевірки якості надання комунальних послуг складається акт-претензія, який підписується споживачем та виконавцем комунальної послуги. Виконавець комунальної послуги зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання послуги “, – розповідає юрист.