Дитинець і принц – захисник Пейзажній алеї
Поруч з Національним музеєм історії України (вул. Володимирська, 2) знаходиться історичне серце Києва. Адже, згідно з переказами, саме на Старокиївській горі князь Кий заснував місто, про що нагадує пам’ятний знак – камінь з написаними словами “Звідси пішла земля руська…”. Крім того, тут можна побачити вали княжого дитинця, а також нещодавно відновлений фундамент Десятинної церкви, яку кілька разів руйнували і відновлювали. А неподалік археологи нещодавно виявили частину палацу князя Володимира.
Потрапивши на Пейзажну алею, можна побачити безліч арт-об’єктів: кішку-стоногу, Маленького Принца зі шпагою в руці – захисника Пейзажки і лавочку в вигляді кота, в пащі якого можна сфотографуватися.
Лавочка з пледом і “Аліса в країні Чудес”
Рік тому на Пейзажній алеї в дитячому арт-просторі з’явилася незвичайна скульптура Аліси з казки “Аліса в країні чудес”. Як тільки вона з’явилася, відразу ж місцеві жителі склали легенду, мовляв, той, хто доторкнеться до дівчинки, у того бажання почнуть збуватися, а життя наповниться приємними і несподіваними подіями. Автор арт-об’єкта – скульптор Костянтин Скритуцький.
На створення величезної скульптури Аліси йому знадобилося три роки, дві тонни бетону, кераміка, мозаїка і метал.
Варто звернути увагу на ще один шедевр алеї – лава під назвою “Як вдома”. Вона одна з найпопулярніших об’єктів на алеї, адже лавочка незвичайна – вона з пледом і подушкою, на які можна навіть прилягти.
Автор – Володимир Кузнєцов. Але довго посидіти на ній не вдасться, оскільки у арт-об’єкта вишиковується черга, щоб сфотографуватися.
Руки з-під землі і людина з краплею на обличчі
На Пейзажній алеї можна побачити ще одну незвичайну скульптуру, повз яку неможливо пройти байдуже – це 6-метрова скульптура людини з величезною краплею на обличчі, погляд якого спрямований в небо. Вона називається “Дощ” і зроблена з бронзи і скла. Автор – український художник Назар Білик.
Сенс скульптури простий: людина, яка шукає по сторонам відповіді на свої питання, їх не знайде. А ось якщо підняти голову вгору, то обов’язково знайде, і в даному випадку крапля символізує якусь відповідь. Ще неподалік є один оригінальний арт-об’єкт – лава “Руки”, яка встановлена посередині пішохідної доріжки.
Вона з’явилася більше шести років тому. Великі металеві руки, що ростуть з-під землі, тримають дерев’яну дошку, на яку можна присісти. Автор – український дизайнер Лілія Літковська.
Князь на коні з каменю і “Пісяючі хлопчики”
На алеї можна відшукати не тільки казкових персонажів, а й історичних персон. Наприклад, пам’ятник князю Святославу, який городяни прозвали “ковбасою” через незвичайних форм. Скульптура князя на коні вийшла досить об’ємною – це єдиний кінний пам’ятник у Києві, вирубаний з цільного каменю. Автор скульптури Олексій Пергаменщик трудився над скульптурою майже три роки.
Варто звернути увагу і на незвичайний арт-об’єкт під назвою “Веселка”, який відразу ж став неймовірно популярним у туристів. Композиція неординарна – вона складається з чотирьох кольорових хлопчиків, які справляють “нужду”. Вона зроблена за аналогією з відомою брюссельською скульптурою “Хлопчика, що пісяє”, тому місцеві жителі і нарекли арт-об’єкт “Пісяючі хлопчики”. Автор роботи – Олександр Алексєєв.
Піраміди з подушок і широко розкривши очі горобці
В кінці Пейзажки – дитячий майданчик, на якій можна відшукати кілька цікавих арт-об’єктів. Зокрема, два різнокольорових горобчики з величезними очима, прикрашених мозаїкою, там же паркова скульптура лелеки і допитливої жаби…
Особливу увагу привертають твори у вигляді різнокольорових подушок, складених, як вдома, пірамідою. Яскраві подушки різних розмірів прикрашені барвистою мозаїкою. На самому верху піраміди з подушок сидить дитина-янголятко в нічній сорочці, яка зверху спостерігає за тим, що відбувається на дитячому майданчику.
До речі, таких стопочек з подушок на алеї кілька, їх творець Костянтин Скритуцький. Місцеві жителі подейкують, що з цими подушками обов’язково потрібно сфотографуватися, вони приносять удачу.