Прогулянка по Пейзажній алеї в Києві: камінь, від якого починався Київ, лава з подушкою і кам’яний князь

2 Червня 2017 11:01

Дитинець і принц – захисник Пейзажній алеї

Поруч з Національним музеєм історії України (вул. Володимирська, 2) знаходиться історичне серце Києва. Адже, згідно з переказами, саме на Старокиївській горі князь Кий заснував місто, про що нагадує пам’ятний знак – камінь з написаними словами “Звідси пішла земля руська…”. Крім того, тут можна побачити вали княжого дитинця, а також нещодавно відновлений фундамент Десятинної церкви, яку кілька разів руйнували і відновлювали. А неподалік археологи нещодавно виявили частину палацу князя Володимира.

158106_800x600_dsc_8434a_9501564

Потрапивши на Пейзажну алею, можна побачити безліч арт-об’єктів: кішку-стоногу, Маленького Принца зі шпагою в руці – захисника Пейзажки і лавочку в вигляді кота, в пащі якого можна сфотографуватися.

boy_6874_9501554

boy_6880_9501555

Лавочка з пледом і “Аліса в країні Чудес”

Рік тому на Пейзажній алеї в дитячому арт-просторі з’явилася незвичайна скульптура Аліси з казки “Аліса в країні чудес”. Як тільки вона з’явилася, відразу ж місцеві жителі склали легенду, мовляв, той, хто доторкнеться до дівчинки, у того бажання почнуть збуватися, а життя наповниться приємними і несподіваними подіями. Автор арт-об’єкта – скульптор Костянтин Скритуцький.

boy_6891_9501556

На створення величезної скульптури Аліси йому знадобилося три роки, дві тонни бетону, кераміка, мозаїка і метал.

Варто звернути увагу на ще один шедевр алеї – лава під назвою “Як вдома”. Вона одна з найпопулярніших об’єктів на алеї, адже лавочка незвичайна – вона з пледом і подушкою, на які можна навіть прилягти.

boy_6894_9501557

Автор – Володимир Кузнєцов. Але довго посидіти на ній не вдасться, оскільки у арт-об’єкта вишиковується черга, щоб сфотографуватися.

1_157

Руки з-під землі і людина з краплею на обличчі

На Пейзажній алеї можна побачити ще одну незвичайну скульптуру, повз яку неможливо пройти байдуже – це 6-метрова скульптура людини з величезною краплею на обличчі, погляд якого спрямований в небо. Вона називається “Дощ” і зроблена з бронзи і скла. Автор – український художник Назар Білик.

boy_6901_9501558

Сенс скульптури простий: людина, яка шукає по сторонам відповіді на свої питання, їх не знайде. А ось якщо підняти голову вгору, то обов’язково знайде, і в даному випадку крапля символізує якусь відповідь. Ще неподалік є один оригінальний арт-об’єкт – лава “Руки”, яка встановлена посередині пішохідної доріжки.

boy_6912_9501559

Вона з’явилася більше шести років тому. Великі металеві руки, що ростуть з-під землі, тримають дерев’яну дошку, на яку можна присісти. Автор – український дизайнер Лілія Літковська.

Князь на коні з каменю і “Пісяючі хлопчики”

На алеї можна відшукати не тільки казкових персонажів, а й історичних персон. Наприклад, пам’ятник князю Святославу, який городяни прозвали “ковбасою” через незвичайних форм. Скульптура князя на коні вийшла досить об’ємною – це єдиний кінний пам’ятник у Києві, вирубаний з цільного каменю. Автор скульптури Олексій Пергаменщик трудився над скульптурою майже три роки.

boy_6917_9501560

Варто звернути увагу і на незвичайний арт-об’єкт під назвою “Веселка”, який відразу ж став неймовірно популярним у туристів. Композиція неординарна – вона складається з чотирьох кольорових хлопчиків, які справляють “нужду”. Вона зроблена за аналогією з відомою брюссельською скульптурою “Хлопчика, що пісяє”, тому місцеві жителі і нарекли арт-об’єкт “Пісяючі хлопчики”. Автор роботи – Олександр Алексєєв.

boy_6922_9501561

Піраміди з подушок і широко розкривши очі горобці

В кінці Пейзажки – дитячий майданчик, на якій можна відшукати кілька цікавих арт-об’єктів. Зокрема, два різнокольорових горобчики з величезними очима, прикрашених мозаїкою, там же паркова скульптура лелеки і допитливої жаби…

boy_6927_9501563_01

Особливу увагу привертають твори у вигляді різнокольорових подушок, складених, як вдома, пірамідою. Яскраві подушки різних розмірів прикрашені барвистою мозаїкою. На самому верху піраміди з подушок сидить дитина-янголятко в нічній сорочці, яка зверху спостерігає за тим, що відбувається на дитячому майданчику.

boy_6923_9501562

До речі, таких стопочек з подушок на алеї кілька, їх творець Костянтин Скритуцький. Місцеві жителі подейкують, що з цими подушками обов’язково потрібно сфотографуватися, вони приносять удачу.

http://kiev-ukr.segodnya.ua