Сім вправ для ідеального зору

12 Червня 2017 17:09

Сьогодні багато хто проводить за комп’ютером велику частину робочого часу. Це вимагає максимальної напруги очей, від чого ми відчуваємо дискомфорт, сухість, втому. Ці, здавалося б, незначні симптоми і є перші ознаки погіршення зору.
7-uprazhneniy-dlya-idealnogo-zreniya-1036-60362.jpg (19.58 Kb)

Вправи краще робити вранці або ввечері, перед сном. Кожне повторюйте по 5-30 разів, починайте з малого, поступово збільшуйте навантаження. Рухи плавні, без ривків, між вправами корисно моргнути. І не забудьте зняти окуляри або контактні лінзи.

Вправа 1. Шторки

Швидко і легко моргайте 2 хвилини. Сприяє покращенню кровообігу.

Вправа 2. Дивимося у вікно

Робимо точку з пластиліну і ліпимо на скло. Вибираємо за вікном далекий об’єкт, кілька секунд дивимося вдалину, потім переводимо погляд на точку. Пізніше можна ускладнити навантаження – фокусуватися на чотирьох рівновіддалених об’єктах.

Вправа 3. Великі очі

Сидимо прямо. Міцно заплющує очі на 5 секунд, потім широко відкриваємо їх. Повторюємо 8-10 разів. Зміцнює м’язи повік, покращує кровообіг, сприяє розслабленню м’язів очей.

Вправа 4. Масаж

Трьома пальцями кожної руки легко натисніть на верхні повіки, через 1-2 секунди зніміть пальці з повік. Повторіть 3 рази. Покращує циркуляцію внутрішньоочної рідини.

Вправа 5. Гідромасаж

Двічі в день, вранці і ввечері, обполіскувати очі. Вранці – спочатку відчутно гарячою водою (не обпалюючи!), потім холодною. Перед сном все в зворотному порядку: промиваємо холодною, потім гарячою водою.

Вправа 6. Малюємо картинку

Перша допомога для очей – закрийте їх на кілька хвилин і уявіть щось приємне. А якщо потерти долоні рук і прикрити очі теплими долонями, схрестивши пальці на середині чола, то ефект буде помітніше.

Вправа 7. «Стріляємо очима» (як на ілюстрації)
9077_eyes-exercises.jpg (25.89 Kb)

Джерело:  http://zdorovia.com.ua/likar/24008sim-vprav-dlya-idealnogo-zoru.html