Суперпродукт: Чорна смородина

22 Липня 2017 15:45

currants_02Ми чули про чарівну користь ягід годжі і асаї. Але в список молодильних ягід входить і чорна смородина, багата всіма вітамінами і антиоксидантами, які ми так старанно шукаємо в нових заморських продуктах.

Антиоксиданти

Чорна смородина, як і ягоди асаї, містить антоціани – живий антиоксидант, який уповільнює старіння і допомагає організму протистояти впливу міського середовища. Але головна перевага чорної смородини в тому, що вона росте не в далекій Південній Америці, а в українських садах і городах, а значить, з’їсти ми її можемо свіжою. Високий вміст антоціанів в свіжих ягодах покращує кровообіг, роботу серця, особливо в тандемі з фізичними вправами.

 568638_big

Вітамін С

Ви бачили свіжу чорну смородину в супермаркетах? Ні, тому що її там немає. І це дуже погано, адже темно-фіолетова ягода містить більше вітаміну С, ніж лимони та апельсини. Нагадаємо, що вітамін С посилює еластичність клітинних мембран, це допомагає організму рівномірно розподіляти енергію і, як наслідок, покращує наш загальний стан і настрій.
Blyuda-iz-chernoj-smorodiny-pri-grudnom-vskarmlivanii

 ІМАО

Ягоди смородини містять досить рідкісні поживні речовини – інгібітори моноаміноксидази (ІМАО). Цей фермент відповідає за регенерацію клітин і виведення небезпечних для організму сполук. Крім того, цей фермент необхідний для правильного функціонування нервової системи.

Недавні дослідження стверджують, що регулярне вживання чорної смородини знижує ризик захворювання на рак і цукровий діабет. Крім того, вона покращує кровотік навколо оптичних нервів і цим зменшує темні кола і набряки під очима.

 Жменя чорної смородини в день допомагає:

Прийти в форму

Спробуйте пити свіжий смородиновий сік перед тренуваннями. Так ви підтримаєте серце і поліпшите периферичний кровообіг.

Бути в фокусі

Чай з чорної смородини в середині робочого дня може підбадьорити краще улюбленої кави. До того ж, якщо вірити останнім дослідженням, жменя цих кисло-солодких ягід допомагає боротися з хронічною втомою і стимулює підвищення концентрації уваги.

Titaniaa-500x500Протистояти застуді

Високий вміст вітаміну С підтримує захисні властивості організму. Пюре зі смородини з медом під час застуди допоможе імунній системі впоратися з хворобою швидше.

Підняти настрій

Екстракт з ягід смородини використовують при боротьбі з депресіями і ментальним виснаженням. Вся справа в ІМАО, які містяться в чорних ягодах і дуже необхідні для здоров’я нервової системи.

Зберегти молодість

Тут вся справа в антиоксидантах, які масово включають до складу своєї продукції косметичні компанії. Антиоксиданти також можуть потрапляти в організм разом з їжею і покращувати еластичність тканин, підтримувати свіжий вигляд і здоров’я шкіри і волосся.

Один момент: щоб дістати чорну смородину собі на кухню, необхідно почати практику прогулянок на ранковий ринок або відновити літні поїздки до бабусі на город.

Джерело: uamodna.com