У Києві пройде фестиваль фарб «Холі»

25 Липня 2017 11:46

У Києві 12-13 серпня відбудеться свято фарб «Холі», яке пройде на території ВДНГ за участю відомих українських діджеїв і музикантів.

Фото:holi.in.ua

«Холі» — традиційне індійське свято приходу весни, яке символізує перемогу добра над злом. Учасники обсипають один одного кольоровим порошком, і весь їх одяг рясніє яскравими фарбами.

Свято «Холі» має релігійну основу, і в Індії його широко відзначають щороку. Барвисте гуляння підкорило серця людей різних національностей і поширилося по всьому світу.

За п’ять років святкування з’явився внутрішній статут фестивалю, можна сказати, що це правила самого фестивалю. Наприклад, грубість — це погано. Посміхнутися і подарувати яскраві емоції людині — добре!

В Україні вже кілька років поспіль проводять фестиваль «Холі», а в Києві він буде проходити вп’яте.

За словами організаторів, на гостей чекає не тільки традиційне обсипання фарбами. На заході будуть виступати відомі музиканти, будуть проводитися майстер-класи зі східних танців, конкурси, розпис на тілі мехенді, запланована також розважальна програма для дітей.

Передісторія

Існують різні традиції святкування Холі, усі вони походять з різних індуїстських легенд. У одній з них описується історія про непохитну віру маленького хлопчика Прахлади в бога Вішну.

Прахлада був сином короля Хіран’якашіпу, який уявив себе богом. Король змушував всіх своїх підлеглих вклонятися йому і не міг стерпіти того, що його син поклоняється Вішну, а не власному батькові. Він наказав своїй сестрі Холіці вбити Прахладу.

Холіка була невразливою до вогню. Вона вирішила, що увійде в багаття з дитиною, хлопчик загине, а сама вона залишиться неушкодженою. Холіка не знала, що її надздібності втрачають силу, коли вона заходить у вогонь не одна. Зайшовши в полум’я, вона згоріла. Хлопчик же співав гімни своєму богу і був врятований.

Ця історія і лягла в основу святкування перемоги добра над злом.

http://www.epochtimes.com.ua