Перший раз в перший клас: поради психолога

2 Серпня 2017 15:17
Перший раз в перший клас: поради психолога
Через місяць літо закінчиться, і учням доведеться повертатись з літніх канікул за шкільні парти. А й декому йти вперше у школу. Як зробити цей період менш складним, радить психолог Катерина Гольцберг:

Перш за все дитина повинна бути фізично готова до школи. Адже висидіти 5 уроків у школі багатьом дітям складно. Для цього дитину потрібно завчасно розвивати фізично. Також важливе правильно налаштувати майбутнього школяра, – каже пані Катерина.

Школа – свято. Психолог радить, щоб похід у школу в дитини асоціювався зі святом та було радісне передчуття, влаштувати «свято портфеля»: піти по магазинах з малюком разом обирати портфель, його начинку, зошити, шкільну форму.

А от наздоганяти терміново недоучене, тобто змушувати дитину вивчити ще літеру-дві непотрібно. Адже так в дитини передчасно сформується відчуття, що це нудно, та якась каторга на багато років.

Батьки повинні показати дитині, що школа – не лише навчання, а й спілкування, нові друзі, – зазначає пані Гольцберг.

«Двійка» – не кінець життя.  До оцінок батькам потрібно ставитися легше та зрозуміти, ніхто ще не закінчив школу, не отримавши «двійку».

Коли батьки женуться за успіхом школяра, то їм потрібно замислитися, якою ціною він їм потрібен. Не ціною ж здоров’я дитини. Зараз багато молодих людей, які мають успішну кар’єру, але не мають сімейного щастя. Так, вони можуть бути успішними, але не є щасливими, – нагадує психолог.

Якщо невдача. Саме зараз вчорашні школярі, які здавали ЗНО, отримали результати. Звичайно, не всі вступили у виші, як планували. Але це не кінець життя. Адже в Україні переоцінено значення вищої освіти. В нас багато менеджерів широкого профілю, які не можуть знайти роботу. А гарних фахівців робочих спеціальностей не вистачає.

У нас ще досі радянське відношення: вступай у виш, отримуй освіту та працюй 40 років на одному заводі. В усьому світі люди мігрують у професійній сфері, змінюють спеціальність. В нас також з’являється така  тенденція серед молодих людей: 50% сучасної української молоді не працює за фахом, – зазначає фахівець.

А взагалі замість того, щоб у складних обставинах думати : «за що це мені», психолог радить подумати «навіщо», тобто що я можу з цих обставин вилучити.

https://vechirniykiev.com.ua