Шкідлива спека: як вберегтись від вражаючих градусів

2 Серпня 2017 14:06

00Довгоочікувані літні дні принесли з собою неймовірну спеку, яка негативно впливає на людське здоров’я. Лікаіы радять при можливосты мінімалізувати прийоми сонячних ванн.

Будьте обережні, виходячи з прохолодної квартири на вулицю, особливо якщо вам доведеться користуватися суспільним транспортом. Особливо це стосується людей, які страждають на захворювання серцево-судинної і дихальної систем. Обов`язково надягайте легкий головний убір, а якщо поїздка буде тривалою – беріть з собою що-небудь для пиття. Краще, якщо це буде не солодка газована вода, яка насправді тільки підсилює спрагу, а компот або мінералка.

У жодному випадку не стримуйте спрагу – на думку європейських фахівців, в жарку погоду людина повинна випивати в день не менше 2,5 літрів води.

Щоб не допустити сонячний удар, слід раціонально скласти план на день, уникати перебування на вулиці в жарку пору. Необхідно по можливості охолодити повітря в приміщенні, більше спати і правильно харчуватися.

На думку фахівців, після спеки кількість інсультників значно збільшується. В період найбільшої сонячної активності різко збільшується навантаження на серцево-судинну і системи виділень і їх органи (нирки, шкіра, легені). А ще влітку, як це не дивно, трапляються випадки запалення легень. Статися це може через те, що під пекучим сонцем легені працюють на межі своїх можливостей. У результаті окрім пневмонії може загостритися бронхіт і бронхіальна астма.

Джерело