Українські воїни мовою мистецтва розкажуть про життя «на нулі»

21 Серпня 2017 14:53
 Українські воїни мовою мистецтва розкажуть про життя «на нулі»

До Дня Незалежності, у Національному музеї історії України відбудеться презентація масштабного проекту «Мистецтво Незалежності», який триватиме до 31 жовтня.

«Мистецтво Незалежності» стартуватиме з виставок учасників АТО: фоторобіт «Життя на нулі» – Юрія Величка позивний «Фотограф», поезій та фото авторства Максима Кривцова позивний «Далі»  та виставки живопису Павла Кулика позивний «Барклай». Також на урочистому відкритті відбудеться концерт класичної музики «Музика воїна» Ігоря Михайлишина позивний «Піаніст» – піаніста Майдану, що на морозі грав Шопена, Баха та Бетховена, бійця Збройних сил України, який 120 днів перебував у полоні і там теж музика змінила його життя.

Проект позиціонується як мистецька платформа для українських воїнів, завдяки якій вони будуть «почутими» людьми, що досить мало знають про життя «на нулі».

У творах, народжених війною, чітко проглядається біль та надія, якими сповнені душі наших воїнів. Перебуваючи в епіцентрі війни, вони не зачерствіли, не зламалися, не закрилися від світу – вони  готові нас збагатити тим тяжким і одночасно життєствердним досвідом. Їхній дарунок нам – не тільки мирне небо, а й можливість через мистецтво відчути емоції людини “на нулі”, – каже керівник проекту «Життя на нулі» Інна ЄрмаковаДуже важливо, що серед війни творчі люди не лише зберегли внутрішнє світло і гармонію в собі, а й мали силу та потребу творити прекрасне. Творчість учасників проекту є противагою тим, хто переконує, що війна всіх ламає. Змінює всіх, але не всіх ламає!!!

На відкритті відбудеться урочисте передавання половецької «баби» Історичному музею, яку чудом вдалося врятувати від обстрілів бойовиків і вивезти з непідконтрольної Україні території.

У презентації проекту «Мистецтво Незалежності» візьмуть участь Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, виконавчий директор ГО «Аналітичний центр “Фабрика думки Донбас”», радник міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко і герої заходів, які відбудуться у рамках проекту – учасники АТО, бійці, творці фільмів про події на Донбасі  та інші.

Yаступного дня, 24 серпня, відбудеться показ фільму «Як ми стали добровольцями» Лариси Артюгіною та Олександра Чупріна – мозаїки з портретів тих, хто першим став на захист Батьківщини і вийшов з Іловайського котла.

Після перегляду фільму відбудеться онлайн-обговорення між відвідувачами НМІУ, учасниками АТО та мешканцями Литви.

Кожен із заходів супроводжуватиметься обговоренням подій на Донбасі. Такі зустрічі покликані надати можливість військовим пройти певну психологічну реабілітацію, розповісти про війну та роль людини/особистості у цих кривавих подіях. А для відвідувачів проекту та гостей, які віртуально долучаться, наблизитися до розуміння того досвіду.

– Це місток між двома світами, по якому ми повинні одночасно йти з двох сторін назустріч. І коли ми станемо єдиними з усіма нашими травмами, проблемами, досвідом, болем і радощами – тоді ми відбудемось як здорове суспільство, – пояснює завдання проекту «Мистецтво Незалежності» директорка НМІУ Тетяна Сосновська.

Також у рамках проекту, упродовж вересня-жовтня, у НМІУ щосуботипроходитимуть фортепіанні концерти учасника АТО та студентів НМАУ ім.П.І.Чайковського, що відгукнулися та стали партнерами заходу,  щочетверга– покази фільмів про події на Донбасі та їх обговорення. Відбудеться творча зустріч із випускниками Школи публіцистики для ветеранів АТО від Internews Ukraine  та  #Голос Війни , яка є спробою почути голоси людей, що пройшли і досі проходять через війну. Заплановані презентації книг і зустрічі з авторами «Іловайськ» Євгена Положія, «Ми нині сущі» Магди Дзвін. Відбудеться ряд зустрічей з нескореними воїнами, зокрема з Анатолієм Горбенком позивний «Бугор» та Олександром Сарабуном позивний «Вінниця».

Коли: відкриття відбудеться у середу, 23 серпня, о 14:00.

Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2

 Вхід – безкоштовний.

https://vechirniykiev.com.ua