10 місць нашої планети, забутих людиною

17 Вересня 2017 16:16

Колись у цих краях вирувало життя, але з різних причин люди залишили їх. Все, що збереглося — це руїни, які викликають цікавість, лякають і змушують захоплюватися одночасно. Напевно, тільки найсміливіші туристи не побояться відвідати яке-небудь з цих занедбаних місць.

 Кинутий торговий центр, Таїланд

Торговий центр був закинутий з 1999 року. Він закрив свої двері після того, як його конструкція була визнана місцевою владою  такою, що не відповідає нормам. Через кілька років пожежа знищила дах будівлі, і дощі затопили нижні поверхи. Оскільки стояча вода — відмінне місце для розмноження комарів та інших комах, місцевими жителями було вирішено розвести у воді рибу: коропів і сомів. В результаті тепер це один з найбільших у світі міських ставків.

Фукусіма, Японія

Коли тисячі людей були змушені тікати після аварії на Фукусімі в 2011 році, більшість з них залишили своїх вихованців. В результаті тепер там живе кілька тисяч таких тварин, яких підгодовують добровольці із спеціально організованого фонду.

Занедбане село у Фінляндії

Після того, як останній житель села загинув під час пожежі, ці будинки були остаточно покинуті. Природа не церемонилася і показала, що господиня тут тепер вона, а місцеві тварини  швидко взялися за освоєння нових земель.

Акармара, Абхазія

Акармара — «село-примара», колись  було найбільш престижним районом міста Ткварчал. Тут було все: школи, дитячі садки, ринок, великі будинки. Сьогодні все це залишилося, немає тільки жителів.

Місто Колманскоп,    пустеля , Намібія

Колись Колманскоп був процвітаючим шахтарським містечком. У шахтах успішно добували алмази. У 1954 році, після того, як запаси були вичерпані, жителі покинули місто. І тепер пустеля день за днем повертає цій місцевості первісний вигляд.

Пустеля Аралкум, Казахстан і Узбекистан

Чому ці кораблі в пустелі? А тому, що раніше тут було  четвертеза величиною в світі водоймище. Все, що зараз від нього  залишилося — це три невеликих озера, розділених пустелею. І верблюди. Багато верблюдів.

Аньо Нуево Айленд, Каліфорнія, США

Біля узбережжя Північної Каліфорнії є невеликий острів. Раніше він був частиною материка, а потім його відокремили невеликим каналом, який з часом став збільшуватися. Саме тому жителі покинули острів, і тепер тут оселилися рідкісні морські тварини і птахи.

Камберленд Айленд, Джорджія, США

Садиба була побудована в 1736 році і в різний час встигла стати будинком для ряду важливих для американської історії сімей. Тепер від особняка залишилися тільки руїни після пожежі, що сталася в 20-х роках, коли родина Карнегі залишила його. Сьогодні маєток належить службі Національного парку, і по його території з задоволенням гуляють дикі тварини.

Хуака Пукллана, Перу

Руїни великого міста Хуака Пукллана були закинуті приблизно у 900 р. В 1989 році вони стали закриті навіть для археологічних досліджень, оскільки там поселилося декілька рідкісних перуанських голих собак, що знаходяться під загрозою вимирання.

Молога, Росія

70 років тому місто Мологу затопило Рибинским водосховищем. З тих пір воно перебуває під водою, і лише в серпні цього року вода пішла і оголила цілі вулиці: видно фундаменти та стіни будинків, церков та інших міських будівель. Колишні жителі міста іноді приходять на береги водосховища, щоб поспостерігати за місцями, які колись були їхнім будинком.

Джерело:  dobri-porady.pp.ua