12 вересня: це цікаво знати

12 Вересня 2017 07:45

44

Лише той досягне вершини, хто зайве залишить внизу.
Андрій КОВАЛЬ

У народі колись існувала прикмета: якщо 12 вересня завити стебла ячменю, овса і льону, і залишити цей вінок до весни, то наступного року врожай буде щедрим.

За церковним календарем 12 вересня вшановують святителів Олександра, Іоанна і Павла Нового, преподобного Олександра Свірського, благовірного князя Олександра Невського, благовірного князя Даниїла, святителів Сербських: Саву І, Арсенія І, Саву ІІ, Євстафія І, Якова, Никодима, Даниїла, Іоанникія ІІ, Єфрема ІІ, Спиридона, Макарія, Гавриїла І і Григорія.

Іменинниками 12 вересня є:

Христофор, Олександр, Данило, Гаврило, Павло.

12 вересня народились:

1875 — Олександр Кошиць, український хоровий диригент, композитор, етнограф, письменник-мемуарист. За часів Директорії (1918) О.Кошиць став співорганізатором Української Республіканської Капели, з якою (за наказом С.Петлюри) з метою інформування світу про боротьбу українського народу за незалежність через засоби мистецтва протягом 1919—1923 рр. з величезним успіхом гастролював Західною Європою та Америкою.

«Єдина моя надія, що держить мене на землі і дає сили жити, — це бути перед смертю дома, побачити милих друзів, мій дорогий Київ, мою Україну». (з листів Кошиця О.)

Події 12 вересня:

1958 — в компанії Texas Instruments створили першу мікросхему.
1991 — у Києві демонтували монумент на честь Жовтневої революції на майдані Незалежності.

Чи знаєте ви, що:

У давнину українці вважали, що через двері до приміщення можуть потрапити злі сили, тому над ними вішали сухі трави, часник, рушники, малювали хрестики, а до порога прибивали кінську підкову «на щастя».

Коли випікали хліб, заборонялося відчиняти двері — входити і виходити з оселі. Через поріг не годилося вітатися, передавати будь-які речі. А якщо хтось помирав, двері та вікна відчиняли настіж: «щоб вільно виходила душа». Вважалося недоброю прикметою, якщо стулки дверей раптом самі відчинялися.

«Рідна країна»