Осінь: кілька практичних порад, які вбережуть вас від вірусу грипу

12 Вересня 2017 16:46

Кілька практичних порад, які вбережуть вас від вірусу грипа
Все що викликає високу температуру, кашель, нежить і загальну слабкість ми звикли називати грип. Тим не менш, грип має особливий вид збудників (вірусів грипу близько 200) і характерні симптоми.

Грип зазвичай починається раптово і відразу з важких симптомів. Клінічними ознаками грипу є головний біль, біль у м’язах та горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках – розлади травлення.

Ви ж не хочете виявити у себе такі симптоми? Тож пропонуємо вашій увазі кілька практичних порад, які вбережуть вас від вірусу.

Зробіть щеплення проти грипу
Ще не пізно зробити щеплення: пам’ятайте, що це найнадійніший спосіб уберегтися від вірусів. Оскільки сезон грипу триває з осені до кінця весни, у вас є час: якщо ви зараз зробите щеплення, ваш організм встигне виробити антитіла, і навіть в тому випадку, якщо ви заразитеся, хвороба пройде значно легше. Не забувайте про те, що ви це робите не тільки для себе, але й для оточуючих.

Мийте руки
Мийте їх так часто, як тільки можете: відразу по приходу на роботу, потім через годину-півтори, перед їжею, після того як проїхалися в транспорті. Миття рук є найефективнішим, після щеплення, способом убезпечити себе від вірусів. Адже вони «осідають» на всіх поверхнях, до яких ви торкаєтеся, і якщо ви взялися за поручень, який перед цим чіпала хвора людина, ви ризикуєте заразитися.

Тримайте дистанцію
Якщо у вас є можливість, скоротіть кількість ділових та особистих зустрічей, спілкуйтеся по скайпу або телефону. Оскільки віруси передаються повітряно-крапельним шляхом, досить одного хворого в автобусі, щоб заразити всіх пасажирів. Тому, якщо є можливість, ходіть пішки або користуйтеся особистим транспортом. Якщо ви змушені перебувати в приміщенні з хворою людиною, користуйтеся медичною пов’язкою, а ще краще, якщо її оядгне хворий.

Запасайтеся вітамінами
Ваш імунітет повинен бути достатньо сильним, щоби витримати атаку грипу, тому включіть в раціон якомога більше продуктів, що містять вітамін С: цитрусові, шипшину, обліпиху, солодкий перець, ківі, шпинат, капусту і так далі. Якщо у вас немає можливості забезпечити повноцінне харчування, купіть в аптеці полівітаміни.

Провітрюйте приміщення
Вірус «любить» сухе і тепле повітря. Необхідно якомога частіше влаштовувати провітрювання в приміщенні, в якому ви перебуваєте. Домовтеся з колегами відкривати вікна кожні годину-півтори. Вдома обов’язково провітрюйте кімнати.

І наостанок: як тільки ви відчули нездужання, навіть несильне, постарайтеся залишитися вдома. Відпочивши організму буде легше впоратися з вірусами