Інженери освоїли роботів, які сортуватимуть радіоактивні відходи на ЧАЕС

2 Жовтня 2017 10:34

Українські інженери освоїли роботів, які розбиратимуть та сортуватимуть уранові стрижні у новому сховищі Чорнобильської атомної електростанції.
Наразі фахівці працюють з цілком безпечними імітаторами відпрацьованого палива, передає ТСН.
Кілька інженерів спостерігають за процесом у «гарячій» камері крізь товсте скло, яке не пропускає радіацію, та за допомогою спеціальних камер. Якщо ж якийсь із механізмів зламається, то спеціальний підіймач відправить його з радіаційного приміщення на ремонт.
Передбачається, що справжні уранові стрижні привезуть у нове сховище відпрацьованого палива на початку 2018 року.
У новому сховищі відпрацьованого радіоактивного палива, яке розташоване в кількох сотнях метрів від ЧАЕС, досі тривають оздоблювальні роботи і фахівці ходять у будівельній формі.
Наразі понад 20 тисяч відпрацьованих ядерних збірок із реакторів станції зберігається у старому сховищі, термін експлуатації якого закінчується через 7 років. Всі уранові збірки перевезуть у нове сховище: зі старого у нове приміщення відпрацьоване ядерне паливо потрапить по рейках, далі контейнер зі стрижнями перевернуть вертикально та піднімуть у так звану “гарячу камеру”, яка має метрові стіни обшиті сталевими листами.
Роботи перемістять контейнер із 9 урановими системами з «гарячої камери» у тимчасовий захисний колодязь, а далі діставатимуть по одній збірці, розрізатимуть та пакуватимуть у нові пенали.
Нове сховище вартістю близько 400 мільйонів євро звели за гроші в основному закордонних інвесторів.