На Покрову в “Софії Київській” покажуть раритетну козацьку зброю

11 Жовтня 2017 13:58

На Покрову в "Софії Київській" покажуть раритетну козацьку зброю

40 зразків старовинної холодної зброї та інших козацьких раритетів представлять 14 жовтня у галереї “Хлібня” на території Національного заповідника “Софія Київська”. Як повідомляє прес-служба заповідника, “Козацька Покрова” – це міжмузейний проект, реалізований спільно з Feldman Family Museum.

“Назва проекту говорить сама за себе. Споконвіку козаки вважали святу Покрову своєю заступницею. Виставка присвячена всім українським воїнам, які в різний час робили спільну справу”, – сказано у повідомленні.

В експозиції можна буде побачити шаблі, ятагани, ножі, кинджали, наконечники списів, шестопери, перначі і навіть гармату кінця ХVI століття – часів заснування Запорозької Січі. Крім предметів амуніції, відвідувачам покажуть персні-печатки козацької старшини, мазепинські дзвони та навіть реконструйований герб Петра Могили.

“Експонати з фондів заповідника та колекції громадського діяча, мецената і колекціонера Олександра Фельдмана, справді важко переоцінити – це безцінні реліквії козацької доби та зброя, яку віками тримали в руках українські воїни, здобуваючи нашу свободу”, – зазначають організатори.

Виставка триватиме до 15 січня. Заплановані лекції, майстер-класи, кінопокази, дискусії, а також тематичні екскурсії.