Тринадцять звичок щасливих людей

16 Жовтня 2017 09:51

Хоча щастю важко дати визначення, деякі експерти описують його як «поєднання задоволеності життям і значне переважання позитивних емоцій». Інші вважають, що щастя складається з трьох частин: гарне самопочуття, комфортне життя, і відчуття, що життя має сенс. Як стати щасливішим без антидепресантів? Чи можна стати щасливим за бажанням? Вчені зібрали 13 звичок, які властиві тим, хто задоволений життям!

Звичайно, є фактори, які знаходяться поза нашим контролем (наприклад, спадковість або певні життєві обставини). Але ряд звичок і простих щоденних дій підсилюють позитивні емоції і дають можливість відчувати щастя. Отже, почнемо знайомитися з практиками, які зроблять вас Щасливою Людиною.

1. Відкладайте гроші

Відкладання грошей є важливою частиною щасливого життя в плані фінансів. Завдяки одному з дослідженням стало відомо, що чим більше грошей люди відкладали, тим щасливішими вони ставали. Відкладання грошей також пов’язано з почуттям безпеки, благополуччя і контролю.

Дослідник Еллі Бенк в 2013 році в США опитала понад тисячу респондентів, щоб зрозуміти, що робить їх щасливими. І ось що з’ясувалося під час пошуку щастя: кількість зароблених грошей не робить щасливішими. А ось сума грошей, які відкладаються на майбутнє піднімає настрій точно, стверджують 84% учасників дослідження.

2. І витрачайте гроші (з розумом)!

У той час як важливо відкладати гроші на майбутнє, вчені говорять, що шопінг час від часу може реально зменшити печаль, тому що дозволяє нам відчувати себе впевнено. Відповідно, щастя за гроші можна купити! У той час як шопінг для зняття стресу цілком зрозумілий і немає нічого в ньому поганого, експерти стверджують, що витрачати гроші на інших особливо корисно для щастя. І якщо ви дійсно хочете поліпшити собі настрій, вони пропонують наступне поєднання: і подарунок комусь, і якісно проведений час з цією людиною. Тоді насолоджуються всі: наприклад, ви разом освоюєте кулінарний майстер-клас або вчитеся грати в гольф.

3. Завершити розпочате

Відкладання з дня на день справ зменшує кількість щасливих моментів. Уникайте відкладати завдання і продовжуйте роботу, щоб досягти цілей. Хоча подолання перешкод на якийсь момент нас напружує, в той же час, це також робить нас щасливішими в довгостроковій перспективі (адже хто не любить досягнень?). Крім того, коли ми ставимо мети, це підвищує нашу самооцінку, ми відчуваємо контроль над ситуацією і можемо зміцнити силу волі.

4. Практикуйте йогу

Регулярні заняття йогою — відмінний спосіб поліпшити настрій і перемогти тривогу, згідно з дослідженнями. Група американських експертів в області психіатрії опублікували свої висновки в Національному центрі біотехнологічної інформації США в 2010 році. Психіатри стверджують, що йога ефективна під час лікування тривожного розладу і депресії. За їх словами, йога може бути ефективнішою за інші практики, якщо людина хоче поліпшити настрій собі.

Крім того, людина, що практикує йогу, зменшує вплив стресу і зміцнює імунітет. А всі ці фактори мають важливе значення, коли ми говоримо в загальному про здоров’я і щастя тривалий час. Проте, будьте обережні під час занять і цікавтеся, як уникнути найпоширеніших травм йоги.

5. Запасайтеся вітамінами

Коли мова йде про здоровий спосіб життя, то ми розуміємо, що харчування відіграє величезну роль в цьому питанні. Вітаміни і мікроелементи впливають і на фізичне самопочуття, і на психічний стан. Яскравий тому приклад: як стверджують дослідження, рівень щастя і душевного благополуччя найвищий серед людей, які їдять багато фруктів і овочів в день (7 порцій). Група вчених зі Штатів, Німеччини та Великобританії опублікували результати дослідження в 2012 році. За словами вчених, 80 тисяч британців взяли участь в експерименті. Вчені оцінювали наступні показники благополуччя:

  • здоров’я;
  • задоволеність життям;
  • психічне здоров’я;
  • щастя;
  • наявність нервозності;
  • наявність пригніченого стану;
  • наявність психічних порушень.
6. Познайомтеся з силою рослин

Крім того, що квіти оживляють приміщення, вони також покращують настрій. Квіткові композиції зменшують біль і неспокій і одночасно підсилюють позитивні емоції. Вчені стверджують, що якщо першим ділом після пробудження дивитися на квіти, то кількість щасливих хвилин збільшується, з’являється енергія і зменшується підвищена тривожність. Дослідники з Гарвардського Університету (США) в 2006 році провели поведінковий тест, на підставі якого зробили такі важливі висновки. Мало того: якщо ви працюєте в оточенні квітів, це позитивно впливає на робочий день, з’являється творчий потенціал, і простір в районі робочого місця гармонізується.

 

7. Придбайте жовту сорочку

Наступного разу, коли ви відчуєте себе пригніченим, спробуйте використовувати силу жовтого кольору. Дослідження показують, що щасливі люди схильні асоціювати свій настрій з радісним кольором, і жовтий колір вважається кольором оптимізму (можливо, тому, що ми пов’язуємо його з сонцем). У США в 2010 році було проведено дослідження, в якому брав участь в тому числі гастроентеролог Пітер Ворвелл з Університетської клініки, розташованої в Манчестері (Великобританія). Він і його колеги працювали з сімома кольорами веселки і створили якесь колесо, в якому були присутні 38 відтінків основних кольорів. В експерименті брало участь в середньому 500 осіб, з них 200 — з діагнозами «тривожний розлад» і «клінічна депресія». На підставі результатів дослідження вчені зробили багато цікавих висновків, в тому числі те, що вибір кольору безпосередньо пов’язаний з настроєм людини.

Для того, щоб відчути силу жовтого кольору, спробуйте додати його в ваш гардероб або жовтий відтінок в стіни інтер’єру.

8. Проводіть час на вулиці

Коли ми насолоджуємося часом, проведеним на природі, то заряджаємося енергією. Коли людина проживає поблизу зелених насаджень — це запорука душевного здоров’я. Навіть перегляд зображень природи може стимулювати частини вашого мозку, які відповідають за відчуття щастя, позитиву і емоційної стабільності. Крім того, час, проведений на свіжому повітрі, піддає нас впливу сонячних променів, які допомагають організму виробляти вітамін D. Щоб бути в піднесеному стані духу, досить бувати на повітрі 15 хвилин в день. Не забудьте про сонцезахисний крем, щоб уберегти шкіру від опіків.

9. Спіть більше

Це може бути дрімота, короткий післяобідній сон, тривалий сон вночі … Незалежно від виду сну, якісний сон життєво необхідний для загального благополуччя і щастя. Деякі дослідження свідчать про те, що дефіцит сну (4 години вночі) може привести до зниження рівня оптимізму. За результатами досліджень, якщо ми відмовляємо собі уві сні, то знижується працездатність і показники успішності. Найкращий варіант: не відмовляйте собі у сні і вчіться позбавлятися від безсоння без ліків, якщо хочете здорової, щасливого життя.

З 2004 по 2007 роки вчені з Гарварду (США) проводили дослідження, щоб дізнатися, як сон впливає на здоров’я. Дослідження поділялися на 3 типи:

  • присвячені дефіциту сну;
  • присвячені дефіциту сну і його надлишку;
  • присвячені тривалості сну.

В цілому дослідники прийшли до висновку, що нестача сну

  • підвищує артеріальний тиск;
  • підвищує цукор в крові;
  • посилює симптоми печії.

У той же час, і надлишок сну, і його дефіцит призводять до ожиріння і розвитку цукрового діабету.

10. Обзаведіться новим хобі

Не кажучи вже про те, що хобі — це просто цікаво, до того ж нова діяльність стимулює роботу мозку. Якщо ви кинете собі виклик і чомусь навчитеся новому, ви відчуєте себе щасливішим, кажуть експерти. Це створюється завдяки відчуттю задоволення і впевненості в собі, які часто приходять разом з отриманням нових знань. Можливо, ви нарешті запишетесь на курси французької мови, яку хотіли вивчити, чи освоїте гру на гавайській гітарі … Виберіть те, що дійсно вас цікавить, і дійте!

11. Займайтеся любов’ю

Ні для кого не секрет, що стрес може привести до зневіри. На щастя, є приємний спосіб позбутися від цього, причому, в перерві між записуванням думок. Любовні ігри можуть не тільки підвищити ваш настрій, але і знизити рівень стресу і побороти тривогу. З цим не посперечатися, правда? Якщо вам потрібно виправдання, щоб займатися цим частіше, візьміть на замітку інформацію, наведену нижче. До того ж, врахуйте, чим загрожує відмова від сексу.

Дослідження говорять про те, що чим більше сексу у людей, тим вони, як правило, щасливіші. Тім Водсворт, доцент соціології, який викладає в Університеті Колорадо (США), вивчав взаємозв’язок між кількістю сексуальних контактів і відчуттям щастя. Вчений опитав більше 15 тисячі респондентів в період з 1993 по 2006 роки. 55% учасників опитування відчували себе щасливішими, зізнавшись, що займалися любов’ю 2-3 рази в тиждень.

Завдяки одному з досліджень стало відомо наступне: секс раз в тиждень дає такий же захват, як якщо б ви дізналися, що кожного тижня у вас буде додатковий дохід 50 тисяч доларів. Якщо вам пощастило і секс трапляється у вас 4 рази в тиждень або ще частіше, це посприяє більш високому заробітку в майбутньому. Так, ми не можемо купити собі щастя за гроші. Але, тим не менш, гроші відіграють важливу роль у відчутті щасливих моментів. Про це говорить Емі Мьюс, ведуча наукова співробітниця, яка проводила дослідження в США. За її словами, понад 300 осіб брали участь в онлайн опитуванні. Респонденти, які займалися сексом один раз в тиждень, заробляли до 75 тисяч доларів на рік. А у пар, які мали сексуальні контакти лише раз на місяць, річний дохід становив 25 тисяч доларів.

12. Балуйте себе щодня

З огляду на божевільну швидкість життя день у день, легко забути про те, як піклуватися про себе, і це вірний спосіб в кінцевому підсумку стати нещасним, виснажити себе і захворіти, але ж психосоматика шукає причини хвороб в самій людині. Спробуйте регулярно себе балувати, і ви побачите результати.

13. Потійте і позбавляйтеся від негативу

Зрозуміло, всі ми усвідомлюємо важливість фізичних вправ. Якщо людина виділяє час на регулярний фітнес, це навіть важливіше, ніж просто накачати м’язи і стати міцнішим. Якщо ви спітнієте в залі, цей факт не ощасливить вас, але обов’язково запросить щастя у ваше життя в майбутньому. Фізична активність допомагає нашому організму виробляти білки, які називаються антитілами. Вони борються з хворобами. А мозок в цей час виробляє ендорфіни, гормони радості. У той час як антитіла не підпускають хвороби і таким чином сприяють відчуття щастя, ендорфіни — хімічні речовини, які покращують настрій і викликають почуття ейфорії. На завершення до всього, дослідження показують, що регулярна фізична активність дарує відчуття тривалого щастя. Так що можна з упевненістю сказати, що ваш абонемент в спортзалі окупається — фізично і душевно — в довгостроковій перспективі.

Найкраще спробувати на собі ці рекомендації. Для цього потрібно тільки бажання. Ви хочете бути щасливою людиною? Тоді дійте!

Джерело: Greatist

ukrhealth.net