Столична Оболонь (назва походить від давньоруського слова “болонь”, що означає “заплавні луки”) славиться не лише своєю шикарною набережною, але і безліччю цікавих пам’яток, дорога до яких перетворюється в туристичний маршрут. Почати його можна від станції метро “Мінська”. У розташованому поруч з нею сквері можна помилуватися незвичайними лавочками, які прикрашені левами.
Собор-гігант і чотири апостола перед ним
Вхідною групою до храму служать два пам’ятника святим апостолам Матвію, Іоанну, Луці та Марку. Вони встановлені один навпроти одного. Фактично пам’ятники – це ворота до доріжки, що веде до величного храму.
У сквері на вулиці Маршала Тимошенка, 18, встановлено меморіальний знак на честь загиблих Героїв “Небесної сотні”. Він був відкритий на День Незалежності України в 2014 році. Пам’ятник являє собою великий кований тризуб золотистого кольору з візерунками на бічних частинах і руками, немов підтримують його підставу. Стилізований герб України встановлено на масивному гранітному камені, на якому також присутній напис “Герої не вмирають. Наші сльози та пошана”. А на зворотному боці брили можна побачити табличку з іменами авторів меморіального знака – Олеся Башука і Анни Климової. Жителі Оболоні несуть до монументу квіти …
На перетині пр-ту Героїв Сталінграда та вул. Малиновського розташована невелика площа Сантьяго-де-Чилі. До 1973 року площа була безіменною, але майже двадцять років тому міська влада вирішила назвати її на честь столиці Чилі. У травні 2001 року на клумбі в центрі площі була відкрита скульптура, що символізує дружбу між українською і чилійською столицями. Монумент являє собою три, з’єднані разом, сталеві колони, на яких встановлена майданчик з символами південноамериканської держави Чилі – кондор і гуанако (один з видів лам), виконані з бронзи.
Його автор – художник Dima Fatum. У своєму малюнку він показав історію місцевості. Наприклад, плаваючий черевик з мурахою і листочок в формі хреста символізують хрещення Київської Русі, яке відбувалося в древній річці Почайна, яке здійснювалося в цьому районі. Пожежна машина символізує найбільшу пожежну частину в Європі, яка розташована на вул. Малиновського. А монетка на дереві нагадує про знайдений на Оболоні скарб з римських монет в 1876 році.
Фото: Олександр Яремчук