Вчені визначили, кого ми любимо більше – собак чи людей

3 листопадаа 2017 14:12

Нове дослідження, яке провели американські науковці, показало, що люди є більш прихильними до собак, аніж до інших людей. Саме повідомлення, пов’язані із злодіянням щодо собак викликали в людей більше емоцій, ніж новини про людей.

Про це повідомляють на Science Alert.

Згідно з дослідженням, відчувають до собак більший рівень емпатії, ніж до інших людей. Такі дані були отримані після експерименту за участю 240 студентів.

 Для дослідження вчені з приватного Північно-східного університету в Бостоні роздали студентам вигадані кримінальні зведення з газет, де повідомлялося про напад невідомого з бейсбольною битою на однорічну дитину, 30-річного чоловіка, цуценя і шестирічного пса. У всіх випадках жертви виявлялися знайденими без свідомості зі зламаною ногою/лапою і множинними ранами.

Студентів, відповідно, попросили оцінити їхній рівень емпатії (розуміння відносин, почуттів, психічних станів іншої особи в формі співпереживання, – “24”) по відношенню до жертв.

Дослідники з приватного Північно-східного університету в Бостоні кажуть, що опитані набагато менше переживали, читаючи про дорослу людину, ніж після прочитання про побитого щеняти, собаку і дитину. При цьому, дорослий собака лише трохи відстав від немовляти, посівши третє місце в списку.

Суб’єкти не розглядають собак, як тварин. Для них це скоріше “пухнасте немовля”, тобто собак сприймають поряд з людськими дітьми,
– зазначили дослідники.

Вчені відразу припустили, що рівень співчуття до постраждалих залежатиме від їх віку, тобто більше емоцій викличе повідомлення про щеня і дитину. Але як виявилося, що це не зовсім так.

https://24tv.ua/zdorove_zhittya_tag5270?utm_source=seocopy