Вчені: за любов до кави відповідає певний ген

17 листопадаа 2017 14:12

Європейські вчені розкрили таємницю всіх кавоманів та розповіли громадськості, що стоїть за їхньою любов’ю до бадьорого напою.

Виявляється, вся справа в особливому гені, відсутність якого і визначає залежність людини від вживання кави. Генетики провели спеціальне дослідження, учасниками якого стали 340 мешканців села на півдні Італії, а також 843 особи, які проживають у північно-східній частині країни. В ході опитування добровольці повинні були чесно розповісти, скільки чашок тонізуючого напою вони випивають за день.

У підсумку виявилося, що учасники експерименту, які не були носіями гена PDSS2, менш залежні від кави. У той же час добровольці, у яких ген не був виявлений, поглинали напій в непомірних кількостях. Вчені з’ясували, що ген впливає на клітини і знижує їхні можливості з розщеплення кофеїну. Внаслідок цього тонізуюча дія ароматного напою стає більш інтенсивною, але нетривалою. Саме тому люди постійно хочуть випити нову чашку ароматної кави

Аналогічніі дані вчені отримали під час обстеження 1731 голландця. З повним звітом про проведену дослідну роботу генетиків можна ознайомитися на сторінках журналу Scientific Reports.

Джерело:Info kava