З якими посвідченнями водіїв пускатимуть у Європейський Союз

17 листопадаа 2017 09:07
З якими посвідченнями водіїв пускатимуть у Європейський Союз

 В українському сегменті інтернету уже кілька місяців обговорюють “новину”, що нібито тим водіям, хто збирається їхати в Європу за кермом власного авто, до кінця поточного року потрібно замінити права старого зразка на нові — “європейські”. Це ж саме стосується і національних — пластикових, які з 1 січня 2018 року також, начебто,  вважатимуться недійсними на території ЄС.

Як з’ясувалося, інформація поширена у ЗМІ про нові водійські права не відповідає дійсності. Власникам національних прав — пластикових, виданих після 2011 року, змінювати нічого не потрібно. Їхні документи вже приведені до міжнародних стандартів. Щодо тих, хто досі користується безстроковими правами – старими радянськими або ламінованими – для виїзду на автомобілі за кордон потрібно оновити права на пластикові, де вказано термін дії. Про це повідомляє Укрінформ.

Власнику пластикового водійського посвідчення національного зразка виданого після 2011 року поїхати в Європу немає жодних проблем. Змінювати його не потрібно, адже, як повідомили у головному сервісному центрі МВС, документ приведений до міжнародних стандартів (тобто, відповідає вимогам Віденської конвенції): має термін дії (рожевий — 50 років, блакитний — 30), а також переклад (всі дані, внесені до посвідчення, дублюються транслітерацією латинськими літерами).

На сайті сервісного центру є перелік країн в які можна їхати виключно за національним посвідченням міжнародного зразка, а також вказані країни, що вимагають так зване “міжнародне” посвідчення водія (має вигляд книжечки з відповідними сторінками на кожній із мов перекладу), яке є додатковим документом і діє лише у поєднані з національним посвідченням.

https://vechirniykiev.com.ua/news/zhurnalisty-perekrutyly-informatsiyu-pro-vodiys-ki-prava-yevropeys-koho-zrazka