Замість 663 місцевих загальних судів в Україні створять близько 270 окружних

14 листопадаа 2017 09:22

У процесі укрупнення місцевих загальних судів в Україні планується створити близько 270 нових окружних судів. Таку приблизну кількість озвучив Голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк на XIV позачерговому з’їзді суддів.

Він пояснив, що укрупнення судів шляхом ліквідації районних, міськрайонних, міських, міськрайонних судів та створення місцевих окружних судів передбачено Законом “Про судоустрій і статус суддів”. Відповідні укази про ліквідацію та створення судів плануються до кінця цього року. Однак після підписання указів, як пояснив Голова ДСАУ, нові суди не будуть створені одразу, а старі – ліквідовані. Весь процес реорганізації місцевих загальних судів в окружні планують завершити протягом 2018 року, крайній строк – у 2019-му.

За словами Холоднюка, мапи з укрупнення судів розіслані головам усіх апеляційних судів, аби останні висловили свої пропозиції. Поки що план укрупнення остаточно не затверджений, обговорення триває, і зміни ще можуть бути.

Всі посади працівників апаратів судів будуть збережені і їх переведуть в новоутворені окружні суди, запевнив Голова ДСАУ. Аналогічна ситуація відбуватиметься і з суддями, припустив Зеновій Холоднюк, пославшись на перехідні положення Закону про судоустрій, які передбачають переведення суддів у процесі реорганізації чи ліквідації. Начебто у Вищій раді правосуддя та Вищій кваліфікаційній комісії суддів схиляються до думки, що судді ліквідованих судів мають бути переведені у нові окружні суди, а не призначатися за конкурсом (хоча така процедура також передбачена законом).

При цьому скорочення суддів якщо й буде, то не більше ніж 100 посад. Однак у ситуації, коли наразі в судах вакантні понад 1000 посад суддів, в результаті укрупнення жоден із нині працюючих суддів не залишиться без посади, пояснив Зеновій Холоднюк. У процесі укрупнення скорочення не уникнуть адміністративні посади, такі як голова суду та його заступник, керівник апарату і його заступник. Їх доведеться скорочувати, пояснив Холоднюк.

Крім того, Голова Державної судової адміністрації анонсував, що 17 листопада Вища рада правосуддя проведе нараду з головами всіх апеляційних судів щодо питання укрупнення судів. Після цього, ймовірно, і стане відомою остаточна кількість місцевих окружних судів після укрупнення.

Наразі ж в Україні нараховується 663 місцеві загальні суди, з урахуванням окупованих територій Криму та Донбасу. Так, у Донецькій області не працює 32 суди, а в Луганській – 18. Тому попередньо можна спрогнозувати, що після укрупнення кількість загальних судів скоротиться вдвічі.

http://ukrainepravo.com/news/ukraine/pislya-ukrupnennya-v-ukraini-planuyut-stvoriti-blizko-270-okruzhnikh-sudiv/