29 грудня. Це цікаво знати.

29 Грудня 2017 08:02

Найгучніші історичні події України та світу.

1724 – у Петропавлівській фортеці, в ув’язненні  помер Павло Леонтійович Полуботок, наказний гетьман Лівобережної України.

У 1845 році республіка Техас була прийнята в якості 28-го штату США. Це сталося через дев’ять років після проголошення незалежності від Мексики і через півроку після прийняття парламентського рішення увійти до складу США. Це також стало причиною початку війни між США і Мексикою.

1940 року Лондон був підданий найбільш потужному за весь період 2-ї Світової війни авіанальоту німецьких бомбардувальніків. Від скинутих на місто запалювальних бомб виникло більше 15 тисяч пожеж, що привело до загибелі 3600 чоловік і руйнації чисельних історичних пам’яток міста, зокрема адміністративного центру міста з будівлями 15-17 століть, восьми церков, збудованих Крістофером Реном; постраждали, але вціліли собор св. Павла, Вестмінстерське аббатство, Букінгемський палац, Палата представників.

У 1995-му в Дніпропетровську відкрили метрополітен.

1996 рік  – громадянська війна у Гватемалі, що тривала 36 років, закінчилася примиренням воюючих сторін.

Сьогодні народилися:

1766 року —Чарльз Макінтош, шотландський хімік, винахідник просиченої гумою тканини; його іменем було названо плащі, що виготовлялись з подібної тканини.

У 1775-му народився   Карл Россі, російський архітектор італійського походження, автор багатьох будівель та архітектурних ансамблів у Петербурзі і його околицях (Михайлівський палац, Олександринський театр, будівлі головного штабу, сенату й синоду).

1788-го  – Крістіан Юргенсен Томсен, данський археолог.У 1836 році  на основі археологічних знахідок він виділив три культурно-історичні епохи в розвитку людства: кам’яний вік, бронзовий вік, залізний вік.  Томсен також був засновником першого в світі етнографічного музею.

1800-й — Чарльз Нельсон Гудєар, американський інженер, винахідник процесу вулканізації гуми.

У 1875  році – Микола Стражеско, український терапевт. Із 1922 року  — керівник Київського медичного інституту. Керував клінічним відділенням Інституту експериментальної біології та патології, із 1934-го  — Інститутом клінічної фізіології АН УРСР, із 1936-го — директор створеного ним Українського науково-дослідного інституту клінічної медицини.  Автор більш ніж 100 наукових праць, присвячених різноманітним питанням клініки і лікування внутрішніх хвороб.  Герой соцпраці.

1877 – Щербаківський Данило Михайлович, мистецтвознавець, музейник, вчений секретар та академік Української державної академії мистецтв.

1891-го народився Володимир Симиренко, учений-садівник, селекціонер. Після Першої світовій війні й революції С. був реконструктором садівництва в Україні; в його розсадниках було бл. 40 000 гібридів овочевих дерев і ягідних кущів; він організував ряд середніх і вищих учбових закладів і НДІ садівництва, редагував садівничі журнали. У своїх працях Симиренко підкреслював, що садівництво треба розвивати насамперед на основі місцевих сортів, у другу чергу – на акліматизації привізних, а далі вже на розведенні нових різновидностей. У цьому та у поглядах на спадковість він розходився з офіційним в СРСР вченням і практикою російського генетика І. Мічуріна.  (Розстріляний 17 вересня 1938).

1906 року — Сергій Корольов, вчений-винахідник, конструктор ракетно-космічних систем. Конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Сім років відбув у ГУЛАЗІ, де разом з іншими вченими був примушений займатися розробкою балістичних та геофізичних ракет. Після звільнення очолив радянську ракетну програму. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

1970 року народився  Григорій Місютін, український гімнаст, олімпійський чемпіон 1992 року. Виграв “золото” Барселони в командній першості у складі Об’єднаної команди (СНД). На Олімпіаді-1992 виграв також чотири срібні нагороди – в багатоборстві, вільних вправах, опорному стрибку і вправах на перекладині. Бронзовий призер Олімпійських ігор 1996 року в командній першості (збірна України).

У 1979 році народився Андрій Котельник, український боксер, срібний призер Олімпійських ігор (2000 року).

1985-го — Афіна Онассіс, внучка і спадкоємниця фінансового магната Арістотеля Онассіса, наймолодша міліардерша у світі. Вона володіє банківськими вкладами на суму 8 млрд. доларрів, островом Скорпіос в Егейському морі, 11 танкерами, капіталовкладеннями у 90 великих компаній, 33 т. золота, квартирами в Парижі, Лондоні й Нью-Йорку, колекцією картин імпресіоністів. Афіна Онассіс освіти не має, та не знає грецької мови Розмовляє французькою, шведською та англійською. 4 роки тому Афіна одружилася з 32-річним бразильським олімпійським чемпіоном із верхової їзди Альваро Альфонсо де Міранда. Нині грецька мільярдерка виставила на продаж фамільний острів Скорпіос у Середземному морі. Назвала ціну — 110 млн євро..А в 2006 році виторгувала ,5 млн за квартиру своєї матері в центрі Парижа, де провела дитинство. Тепер вирішила позбутися фінансового тягаря: за острів щороку треба платити 1,5 млн євро податків. Хоча в заповіті Аристотеля чітко написано, що острів продавати не можна. Якщо нащадки не зможуть його утримувати, Скoрпіос перейде у власність авіакомпанії ”Онассіс Олімпік Аерлайнс”.