Користь кави для вашого організму: 12 причин пити її щодня

4 Грудня 2017 09:19

Лікарі не бачать причин відмовляти собі у чашечці-другій цього запашного і смачного напою. Додавайте цукор або вершки, куштуйте каву зі спеціями або без нічого – головне пийте,  пише “Країна Здоров’я“.

Зрозуміло, мова йде лише про натуральну каву

Зрозуміло, мова йде лише про натуральну каву

Кава бадьорить
Чи знаєте ви, що навіть запах смажених кавових зерен тонізує організм? Крім того, ефект від чашки кави може тривати до 4 годин.

Чашка кави здатна замінити короткий сон

Хоча, зрозуміло, якщо у вас є можливість подрімати вдень – користуйтеся нею. Але не довше 15-20 хвилин, інакше ефект буде зворотним, і ви не підбадьоритеся, а обважнієте.Кава знижує ризик раку
У тих, хто випиває одну-дві чашки кави в день, ризик виникнення раку нижче, з’ясували вчені. За їхніми даними, кава здатна в деяких випадках зупиняти зростання ракових клітин.

Відмінний скраб

Випита або свіжа мелена кава, змішана в пасту з оливковою олією в пропорції 6: 4 підходить в якості скрабу для тіла і обличчя.Кава прискорює метаболізм організму
Вона не замінить похід в тренажерний зал, але незначно посилить метаболізм. Бонус: кава знижує ризик виникнення діабету, причому у жінок на 12% ефективніше, ніж у чоловіків.

Напій уповільнює процес старіння
У літніх людей, які все життя вживали каву, менше пошкоджується з віком моторика і пам’ять, з’ясували вчені. Крім того, є кореляція між вживанням кави і зменшенням ризику старечого недоумства, хвороб Альцгеймера і Паркінсона.

Робить волосся блискучим
Використовуйте каву в якості маски для волосся. Обережно, при використанні кави в якості маски відбувається незначне тонування вашого природного кольору, тому блондинкам цю пораду краще пропустити.

 Кава захищає очі
Дослідники виявили в каві вміст потужного антиоксиданту, здатного запобігати глаукомі і допомогти регенерувати пошкоджені тканини сітківки ока

Полегшує тренування
За даними дослідження, проведеного в спортивних залах, люди оцінювали свої тренування, виконані після вживання чашечки еспресо як більш енергійні. Це, зрозуміло, суб’єктивна оцінка. А об’єктивна в тому, що в середньому любителі кави зменшували свій раціон на 72 калорії в день.

Кава здатна знизити ризик виникнення раку шкіри

Це не привід ігнорувати сонцезахисний крем, однак антиоксиданти, що містяться в каві здатні незначно знижувати ризик виникнення меланоми.

Напій допомагає серцю
Кава зменшує ризик закупорки артерій і виникнення серцевих нападів, тим, що знижує рівень кальцію в крові. Однак, не потрібно перевищувати денну норму в 3-4 чашки в день.

Кава запобігає депресії
Кава не тільки допомагає підбадьоритися на деякий час, але і в довгостроковій перспективі знижує загальну тривожність психіки і зменшує ризик виникнення депресії, заявили вчені.

При цьому не варто забувати, що все повинно бути в міру. Так, нормальне споживання кави дорослою людиною не повинно перевищувати дози в 300-400 мг кофеїну в день (3-4 чашки). Також вам не варто вживати каву після 3 годин дня, якщо ви схильні до підвищеної збудливості і відзначаєте у себе порушення сну.