У Києві відзначили 25-річчя газети «Кримська світлиця»

23 грудня 2017 14:34

Про це повідомляє видання «Крим.Реалії».

«Та праця, яку доклали спочатку в Криму, а потім у Києві, дозволила зібратися нам у цьому колі, в цьому залі, щоб впевнено заявити: нам 25!»,– сказав редактор газети Віктор Мержвинський.

Генеральний директор українського держпідприємства «Національне газетно-журнальне видавництво» Андрій Щекун зазначив роль газети після анексії Криму Росією після 2014 року. «Газета за ці 25 років була різною. Було кілька головних редакторів. При кожному з них вона розвивалася по-різному. Зараз «Кримська світлиця» – це прапор, символ української незалежності й утвердження українських національних цінностей в Автономній Республіці Крим», – сказав Щекун.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що газета «Кримська світлиця» стане головним виданням кримськотатарської автономії після повернення контролю України над анексованим Кримом.

Він зазначив, що ця україномовна газета буде виходити поряд із кримськотатарськими виданнями.

«Коли ми повернемося, “Крымская правда” піде в забуття. “Кримська світлиця” виходитиме мовою кримської автономії, кримськотатарської автономії. Буде кримськотатарська газета та буде “Кримська світлиця”», – сказав він.

Чубаров також відзначив роль газети у формуванні активної частини українського суспільства до анексії Криму.

Нагадаємо, перший номер газети вийшов у Сімферополі 31 грудня 1992 року. Газета видавалася в Криму до 2014 року. Редакція була переведена до Києва в березні 2016 року. Незабаром випуск газети відновили.

Переможцем оголошеного на початку червня конкурсу на посаду головного редактора газети «Кримська світлиця» став сімферополець, філолог Віктор Мержвинський.

22 грудня 2016 року за стінами Кабінету міністрів України активісти НМПУ організували пікет із вимогою врятувати «Кримську світлицю» і низку культурологічних видань, які входять до державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво». Приводом для акції стали фінансові проблеми й рекомендація Мінкультури України скоротити штат співробітників видань, які підпорядковані видавництву.

У серпні також підіймалося питання щодо фінансування газети “Кримська світлиця”. Тоді у виданні обговорювали лист із Мінкульту про недоцільність виділення коштів на підтримку газети.

У жовтні 2017 року колектив газети заявив, що у проекті Державного бюджету України на 2018 рік Міністерством культури України передбачено зменшення коштів на підтримку культурологічних видань, у числі яких – «Кримська світлиця». Вихід газети може бути призупинений.

http://detector.media/infospace/article/133191/2017-12-23-u-kievi-vidznachili-25-richchya-gazeti-krimska-svitlitsya/