11 січня: це цікаво знати

11 Січня 2018 07:45

Сьогодні  відзначають День “дякую”.

Цього дня бажано подякувати усім близьким та рідним, тим, хто є поруч із вами та тим, хто вам небайдужий. Свято з’явилося за ініціативою ООН і ЮНЕСКО. В Україні Всесвітній день “дякую” відзначається втретє.

Цей день в історії:

1569 рік – в Англії,  в соборі Св. Павла відбулася перша в світі лотерея.

1759-й – у Філадельфії (штат Пенсільванія) почала роботу перша у США страхова компанія.

1909  рік – із Нью-Йорка у Філадельфію вирушають учасниці перших жіночих автоперегонів.

В 1922-му чотирнадцятирічний канадець Леонард Томпсон став першою у світі людиною, котру врятували від смерті від діабету за допомогою ін’єкції екстракту підшлункової залози, в якому містився інсулін.

1981 року  команда з трьох британців під керівництвом сера Ранульфа Фіннеса завершила найдовшу за відстанню і найкоротшу за тривалістю експедицію через Антарктику, досягнувши бази Скотта після 75 днів шляху; було пройдено 2 тисячі 500 миль.

В цей день народилися:

1875 року – Рейнгольд Глієр, російський, український і радянський композитор, диригент, педагог. Учитель Прокоф’єва, Ревуцького й Лятошинського. Уродженець Києва. Був викладачем Київського музичного училища, яке назване його ім’ям.

В 1906-му народився Альберт Гофманн, швейцарський хімік і літератор, широко відомий як “батько-винахідник” наркотику ЛСД. Дослідження Гофманном лізергінової кислоти, центрального загального компоненту алкалоїдів спориньї, призвело до синтезу ЛСД-25 в 1938 році Через п’ять років, повторюючи синтез майже забутої речовини, доктор Гофманн відкрив психоделічний ефект ЛСД після випадкової абсорбції речовини через кінчик пальця.

1913 — народився Василь Кук, останній командувач Української повстанської армії (із 1950 р., після загибелі Романа Шухевича).

1958-го – Ірина Дерюгіна, заслужений майстер спорту СРСР з художньої гімнастики. Єдина радянська гімнастка, яка двічі ставала абсолютною чемпіонкою світу – в 1977 і 1979 роках. Суддя міжнародної категорії. Віце-президент Федерації художньо