16 січня: це цікаво знати

16 Січня 2018 07:45

16 січня – День пам’яті “кіборгів” – легендарних захисників Донецького аеропорту.

Цей день в історії:

1492 рік – королева Ізабелла I представляє першу граматику іспанської мови.

У 1547 році – Іван IV Грозний, став першим російським монархом, що став носити титул царя.

1918 рік – Центральна Рада прийняла закон «Про народну армію», який регламентував основні засади створення української армії на основі народної міліції.

1919 – У відповідь на відмову більшовицького уряду в Москві визнати відповідальність за дії так званого «Тимчасового робітничо-селянського уряду України», війська якого ще в грудні розпочали наступ на Україну,  Директорія УНР оголосила війну більшовицькій Росії.

1924 року іспанський льотчик Пабло Пескара протримався в повітрі на гелікоптері власної конструкції 8 хвилин 13 секунд, пролетівши більше кілометра.

В 1945-му Адольф Гітлер спустився в підземний бункер, що розміщувався на глибині 18 метрів під його канцелярією, і залишався в ньому протягом наступних 105 днів аж до дня свого самогубства. Це сталося після прийняття рішення залишатись в Берліні до остаточного вирішення долі війни, не зважаючи на загрозу наступу на місто радянських військ. Гітлер залишав бункер лише один раз і, займаючись питаннями оборони, спілкувався виключно з колегами по партії, в основному з Германом Герінгом, Гайнріхом Гімлером та Іоахімом Ріббентропом. Тут же, в бункері, 29 квітня Адольф Гітлер одружився зі своєю давньою пасією Євою Браун.

1954 рік — місто Проскурів перейменоване на Хмельницький, а Кам’янець-Подільська область — на Хмельницьку.

1991 рік – папа римський Іван-Павло ІІ відновив в Україні греко-католицьку єпархію.

1991 рік – початок операції «Буря в пустелі».

1997-го компанія Microsoft випустила Office 97, комплексну офісну програму, яка миттєво стала бестселером і завоювала 80% ринку.

У 2006-му Еллен Джонсон-Серліф прийняла присягу як президент Ліберії, ставши першою жінкою–главою держави в Африці.

Народилися:

В 1820 році — Йоханнес Ребманн, німецький мандрівник, який відкрив Кіліманджаро.

1907 рік – Шерегій Юрій-Августин, активний громадський діяч, митець і педагог Карпатської України.

1921 року народився Скавулло Франческо, відомий американський фотограф. Знімав зірок світу моди, кіно, героїв поп- і рок-сцени, більше 30 років його роботи прикрашали обкладинки глянсових журналів.

1934 рік — Василь Лановий, російський актор українського походження (“Війна і мир”, “Сімнадцять миттєвостей весни”, “Петровка, 38”, “Дні Турбіних”…)

1974-й — Кейт Мосс, англійська супермодель (Calvin Klein). З 1990 року Кейт Мосс знімається в рекламі, а з 92 року модный бренд Calvin Klein запропонував їй контракт на 4мільйони доларів середині 90-х прибуток зірки світу моды виріс до 10 тисяч доларів в день. Згідно журналу Forbes Кейт Мосс — друга топ-модель за рівнем доходів після Жизель Бундхен.