19 січня: це цікаво знати

19 Січня 2018 07:45

Олександр Іванов, “Явлення Христа народу”

19 січня відзначають свято Водохреща. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

Цей день в історії:

У 1825 році  Езра Деггетт і його племінник Томас Кенсетт із Нью-Йорка запатентували спосіб консервування в жерстяних банках лосося, устриць і омарів.

1903 року було оголошено проведення першої велогонки “Тур де Франс”. Тур де Франс – це щорічні шосейні багатоденні велоперегони дорогами Франції (частини окремих етапів або етапи цілком іноді проводяться у сусідніх країнах). Зараз “Тур де Франс” є найпрестижнішим змаганням серед багатоденних велогонок у професійному велоспорті. Довжина траси “Тур де Франс” варіюється з року в рік від 3000 і 4000 км, з-за змін протяжності маршрутів у зв’язку з щорічним переїздом турніру з однієї країни в іншу. Найпротяжнішою була велогонка в 1926 році — учасникам довелося подолати 5745 км. Велогонка “Тур де Франс” включає 21 етап. Кожен етап триває один день.

В 1906-му побачив світ перший номер першого українського сатиричного журналу “Шершень”.

1915-й –  у Парижі запатентована неонова рекламна вивіска.

1938-го американська фірма “Дженерал Моторз” перша у світі почала серійне виробництво дизельних двигунів.

1978 рік –  у Німеччині випущений останній автомобіль “Фольксваген-жук”.

У 2001-му в Бельгії дозволели  вживання і зберігання марихуани

Народилися:

У 1736 році — Джеймс Ватт. Творець універсальної парової машини подвійної дії. Його ім’ям названа одиниця потужності — Ват.

1809-го — Едгар Аллан По (Рос), американський письменник, поет (“Убивство на вулиці Морг”, “Золотий жук”). Найбільш відомий своїми макабричними (в стилі жахів) і містичними оповіданнями. Е. По був одним із перших американських професіоналів короткого оповідання (новели) і засновником детективу. Він також шанований за внесок у виникаючий в ті часи жанр наукової фантастики.

1879-го – Борис Савінков, російський політичний діяч, один з керівників терористичної «Бойової організації партії соціалістів-революціонерів» (есерів), письменник, учасник Білого Руху.

1891 – Омелян Сеник, військовий та політичний діяч українського національно-визвольного руху І-ї половини ХХ-го століття.

В 1912-му народився Тимофій Левчук, український кінорежисер (“І в звуках пам’ять відгукнеться”, “Ми звинувачуємо”, “Від Буга до Вісли”, “Помилка Оноре де Бальзака”, “В степах України”).