Цей день в історії:
1493 – Хрістофор Колумб, відкривши Америку, попрямував назад до Іспанії;
1873-го у Львові засноване Літературне товариство імені Тараса Шевченка.
В 1879 році в Петербурзі створений “Північний союз російських робітників” – одна з перших революційних робочих організацій в Росії. Його засновниками стали слюсар Віктор Обнорський і столяр Степан Халтурін. На загальних зборах, які відбулися 4 та 11 січня, була ухвалена програма союзу, в якій за кінцеву мету ставилося “повалення існуючого політичного й економічного ладу держави як ладу вкрай несправедливого”.
1958-й – після 92 днів перебування у космосі увійшов у атмосферу і згорів перший штучний супутник Землі “Супутник 1” – перший зроблений людиною космічний об’єкт.
1985 року в одній з клінік північного Лондона народилася дівчинка у місіс Коттон – першої в світі сурогатної матері.
1987-го сталася одна з найбільш масових і тривалих бійок в історії хокею: молодіжні збірні СРСР і Канади. В останній день молодіжного чемпіонату світу, що проходив у Чехословаччині, збірна Канади вела в другому періоді вигравала в команди СРСР із рахунком 4:2, коли Павло Костічкін грубо атакував Теорена Флері. На полі спалахнула бійка, у якій взяли участь обидві збірні в повних складах. Судді намагалися привести бійців до тями, але зрештою були змушені тікати з майданчика. Як екстрений захід у Палаці спорту вимкнули світло, але і в суцільній темряві битва тривала ще майже 20 хвилин. Обидві команди були дискваліфіковані, але якщо канадці претендували на «золото», то радянська збірна однаково вже не могла піднятися вище шостого місця.
2010 — відкрито найвищий хмарочос у світі — Бурдж Дубай.
Народилися:
У 1643-му – Ісак Ньютон, визначний англійський фізик, математик і астроном. Автор фундаментальної праці “Математичні початки натуральної філософії”, в якому він описав закон всесвітнього тяжіння і так звані закони Ньютона, заклавши основи класичної механіки. Розробив диференційне та інтегральне числення, теорію кольоровості і багато інших математичних та фізичних теорій. 1809 року народився Луї Брайль, французький тифлопедагог, викладач, винахідник точково-рельєфного шрифту для сліпих. Він сам втратив зір у ранньому віці, виховувався в Паризькому інституті для сліпих, згодом там викладав. Видав для сліпих книжки новоствореним шрифтом – “Історію Франції” та підручник арифметики.
У 1809 році народився видатний французький винахідник, розробник спеціального крапко-рельєфного шрифту для сліпих – Луї Брайль.
У 1837 році народився відомий український педагог, філолог, громадський діяч – Павло Житецький.
У 1950 році народився Лазаренко Віталій Іванович – знаний в Україні поет-пісняр, художник, композитор, заслужений працівник культури Автономної республіки Крим, автор більше 20 пісенних збірок як на власні слова, так і на слова відомих українських поетів.