10Не так важко виконати дану обіцянку і почати худнути з понеділка, як витримати дієту і не зірватися. Це невтішне відкриття доводиться робити всім, хто хоч раз в житті пробував худнути. Давайте поговоримо про те, як саме витримувати дієту та не зірватися, що для цього слід робити, та ознайомимося з простими правилами дотримання дієти.
Дієту найкраще підбирати з лікарем
Як сісти на дієту і не зриватися? Насамперед необхідно вибрати дієту, яка підходить вам за всіма параметрами. Здайте аналізи, з’ясуйте рівень гемоглобіну та цукру в крові, згадайте наявні хронічні хвороби. Запишіть свої поточні параметри: вагу, обхват талії, стегон і грудей, а навпроти них вкажіть результати, яких бажаєте досягти. Використовуючи ці дані, ви підберете дієту, яку легко витримати. В ідеалі робити це потрібно з лікарем.
Зробіть список причин, за якими ви дотримуєтеся дієти, це буде вашою мотивацією
При відповіді на питання, як не зриватися з дієти, мотивація відіграє ключову роль. Для створення чіткої мотивації психологи радять виписати на аркуші паперу всі позитивні зміни, які очікують вас після схуднення. Новий гарний одяг, можливість похизуватися на пляжі у відкритому купальнику, перспективи кар’єрного зростання, тощо. Повісьте список на холодильнику – це свого роду нагадування і допоможе утриматися на дієті і не зірватися.
У питанні дотримання дієти допомога ваших близьких буде дуже до речі
Не знаєте, як налаштуватися на дієту і не зірватися? Зверніться за підтримкою до рідних. Поясніть, що вам буде легше, якщо з дому на деякий час зникнуть улюблені всіма булочки. Поговоріть з подругами, щоб вони не ображалися на відмову спробувати їхню фірмову страву. Буде добре, якщо ви знайдете союзників і почнете худнути заодно. Найазартніші можуть укласти з ким-небудь парі. З таким стимулом ви точно перестанете зриватися з дієти.
На дієтичне харчування потрібно переходити плавно
«Сіла на дієту і зірвалася…» Найчастіше ця проблема виникає через те, що ми різко обмежуємо себе у звичних продуктах. Постійне відчуття голоду стимулює накопиченню роздратування, що рано чи пізно призведуть до зриву. Тому перехід до нової системи харчування повинен бути плавним і поступовим. Якщо при цьому ви помічаєте погіршення самопочуття, обрану методику потрібно поміняти. Тільки так ви перестанете зриватися під час дієти і наїдатися.
Заведіть щоденник харчування
Щоденник харчування – головний помічник, з яким буде легше протриматися на дієті і не зірватися. Заведіть блокнот і записуйте в нього всі прийоми їжі, кількість споживаних калорій і рідини, вашу поточний вагу на кожен день та ступінь фізичної активності. Ведення таких записів дисциплінує і допомагає виробити оптимальний режим харчування. І навіть якщо ви на один день зірвалися з дієти, вам простіше буде до неї повернутися.
Привчайте себе до корисних звичок, вони допоможуть налаштуватися на дієту
Не можете сісти на дієту, постійно зриваєтеся і мучитеся докорами сумління? Значить, треба привчати себе до корисних звичок, які допоможуть налаштуватися на потрібний лад. Вирушайте за покупками зі списком продуктів і обов’язково на ситий шлунок. Ходіть тільки в ті ресторани, де є дієтичне меню. Перестаньте їсти перед телевізором або за читанням книг. Тоді питання «Чому я зриваюся з дієти?» перестане вас дошкуляти.
Замініть шкідливі перекуси корисними
Найчастіше ми зриваємося на дієті на солодке. Коли смокче під ложечкою, ми намагаємося заглушити це відчуття нешкідливою, на наш погляд, шоколадною цукеркою або печивом. Тут і криється корінь зла. Банани, яблука, сухофрукти або домашні мюслі – ось чим слід вгамовувати напади голоду. Вони містять багато ситної клітковини. Так що якщо відчуваєте, що бажання з’їсти щось солодке сильніше вас, терміново замінюйте шкідливі перекушування корисними.
Відзначити першу перемогу над кілограмами можна «неїстівним» чином
«Зірвалася з дієти, не можу зупинитися …» Знайома історія? Часто починається вона приблизно так. Скинувши кілька зайвих кілограмів, ми, як не парадоксально, відзначаємо перемогу символічним шматочком улюбленого торта. І після такої «нагороди» зупинитися вже неможливо. Психологи рекомендують балувати себе неїстівними заохоченнями: новим одягом, аксесуаром, прикрасою або походом у спа-салон. Це допоможе не зриватися постійно з дієти і зарядить вас позитивом. Випивайте не менше 2-х літрів води протягом усього дня «Чому зриваюся з дієти, адже я не дозволяю собі зайвого?» Ще одне нерозв’язне питання тих хто худне. Часом причина криється не в їжі, а у воді, точніше, в її споживаних обсягах.
Випивайте не менше 2-х літрів води протягом усього дня.
Вдобавок робіть різні чаї та трав’яні настої. Пам’ятайте: свіжовичавлені соки вважаються окремим прийомом їжі, а будь-який алкоголь додає калорії та розпалює апетит. Так що шансів сильно зірватися з дієти стає більше.
Здоровий сон стане запорукою успішного дотримання дієти
Нерідко причиною «дієтичних зривів» служить нестача повноцінного сну. У вечірні та особливо нічні години ті хто худне уразливі як ніколи. Найчастіше ми зриваємося з дієти не кожен день, а щоночі. Вгамувавши голод, ми блаженно засипаємо, тоді як травній системі доводиться посилено працювати. Відправляйтеся до сну раніше, і тоді нічні переїдання назавжди залишаться в минулому. Сподіваємося, тепер питання «дієтичних зривів» перестане бути для вас нерозв’язною проблемою. Якщо можете додати до цього списку свої перевірені прийоми, розкажіть про них у коментарях.
https://zdorovi.in.ua/desyat-pravyl-yak-vytrymaty-dijetu-ta-ne-zirvatysya/