Зміна клімату в Україні має як негативний, так і позитивний бік для вітчизняних сільгоспвиробників.
Таку думку в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer висловила начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко.
За її словами, плюс у тому, що зима стала коротшою, раніше починаються весняні процеси – це добре для озимини, яка раніше відновлює вегетацію, і для сівби ярих культур.
«Чим раніше посіяти культури, тим менше вони підпадають під весняну посуху. З 1989 року в нас дуже потеплішали січень і лютий, що мінімізувало зимові ризики вимерзання озимини», – зазначила Тетяна Адаменко.
Водночас мінус полягає у тому, що підвищення температури відбувається вже і в літні місяці. Зокрема, з 2000 року чітко видно, як підвищується температура в липні та серпні.
«Це призвело до того, що за тієї кількості опадів, яка поки що в Україні майже не змінюється, ефективність їх нівелюється. Тому зростання посушливості клімату – це неминуча тенденція, і деякі райони України через 10-20 років не зможуть працювати на богарі», – додала начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру.
http://www.agrotimes.net/rastenievodstvo/dlya-agrariyiv-zmina-klimatu-v-ukrayini-mae-yak-negativnij–tak-i-pozitivnij-bik–%E2%80%93-dumka