Душпастирі також на передовій…

18 Січня 2018 16:10

У Верховній Раді України відкрилася фотовиставка «Військові капелани на фронті (в АТО)».

На відкритті були присутні народний депутат України Оксана Білозір та військові капелани різних конфесій. Фотовиставка розповідає про служіння військових капеланів у підрозділах Збройних Сил України, Національної Гвардії України та в добровольчих формуваннях. Військові капелани представляють всі християнські конфесії. Також серед військових священиків є імами-капелани, що надають душпастирське піклування військовослужбовцям-мусульманам.

Місцем служіння військових капеланів у підрозділах Збройних Сил України, що виконують бойові завдання на лінії зіткнення на сході країни з 2014 року і по сьогодні стали всі «гарячі точки» Луганської та Донецької областей, а також військові підрозділи, розташовані на кордоні з тимчасово окупованим Кримом.

Крім душпастирського піклування, військові капелани надають первинну медичну допомогу як парамедики, крім того працюють капелани-інструктори з тактичної медицині та медичної евакуації, які займаються навчанням солдатів та офіцерів у бойових частинах ЗСУ та на полігонах.

http://www.golos.com.ua/article/298655