Головна податківець Києва засвітилась у кримінальних справах, – ЗМІ

17 Січня 2018 12:20

Перша згадка про Людмилу Демченко в судовому реєстрі датується груднем 2014 року – в ухвалі Печерського районного суду Києва.

Головне слідче правління Генпрокуратури проводило досудове розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч. 2  ст. 364 та ч. 3 ст. 212  КК України – “Зловживання владою або службовим становищем” та “Ухиляння від сплати податків”.

Слідство у рамках цього провадження встановило, що Демченко та ряд інших осіб з іншими невстановленими слідствами особами “надають послуги з прикриття фіктивних фінансово-господарських операцій, переведення безготівкових грошових коштів у готівку та укриття їх від податкового обліку та здійснення інших сумнівних фінансово-господарських операцій, пов’язаних із легалізацією (відмиванням) грошових коштів, здобутих злочинним шляхом”.

В ухвалі було вказано на обшук, в ході якого на “підлозі біля запасних дверей входу в відділення №4 ПАТ КБ “Стандарт” в двох поліетиленових пакетах синього кольору з написом “BMW” виявлено грошові кошти в загальній сумі 4 891 999 гривень”.

У даному провадженні розслідуються факти зловживання службовим становищем службовими особами ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС  у Києві, які ніяк не реагують, достовірно знаючи про протиправну діяльність ряду підприємств.

Приватні фірми, йдеться в судових документах, умисно подавали до податкової служби неправдиві відомості щодо ПДВ, а фіскали “шляхом пособництва” цьому сприяли.

Це спричинило збитки державним інтересам на суму понад 11 млн грн та ненадходження до бюджету 3,5 млн грн. Останній рух по цій справі був у червні 2015 року.

Ще одне провадження від липня 2015 року веде прокуратура Краматорська. Те, що в ньому фігурує Демченко, підтверджує ухвала Краматорського міського суду, якою прокурор прокуратури Краматорська Станіслав Опря отримав доступ до інформації про вхідні та вихідні дзвінки сім-карти мобільного оператора Демченко.

У рамках цього другого провадження встановлено, що ряд службових осіб ГУ ДФС Києві використовували підроблені довідки учасників АТО для уникнення люстрації.

Щодо Демченко встановлено, що вона нібито перебувала в зоні АТО медсестрою, але фактично знаходилася в санаторії, який знаходиться в Конча-Заспі.

Провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України – “Службове підроблення”.

Останній рух по підроблених довідках був, згідно з інформацією з судового реєстру, в листопаді 2015 року.

Прокурор Станіслав Опря за цей час встиг перевестися в Київську міську прокуратуру №6 і в листопаді 2017 звільнитися, про що свідчить його декларація.

Чиновниця уникла люстрації, прикрившись постановою Окружного адмінсуду Києва, перебуваючи на посаді помічника нардепа від БПП Ніни Южаніної – екс-керівника компанії “Експрес-інформ”, яка володіє ліцензією на мовлення “5 каналу” Петра Поршенка.

На посаду головної ДФСниці Києва Демченко призначив очільник ДФС Роман Насіров – колишній голова комітету з питань податкової та митної політики, який тепер очолює Ніна Южаніна.

http://volianarodu.org.ua/uk/Polityka/Golovna-podatkivets-Kyyeva-zasvitylas-u-kryminalnych-spravach-ZMi