Йога: Як правильно займатися гімнастикою (йогою)

30 Січня 2018 08:34


Без заглиблення у філософську концепцію йогів, можна стверджувати, що визнана система сучасної медицини і фізкультури існує вже кілька тисяч років, і широко застосовується у багатьох країнах світу, як ефективна оздоровча гімнастика. Дійсно, після тривалих тренувань займаються оволодівають умінням (в основі якого лежить класична тріада «розум, почуття, воля») впливати на роботу внутрішніх органів у бажаному для себе напрямі.

У цій статті мова піде про результати використання нижчому щаблі йоги, хатха-йога,особливо ефективною при лікуванні спайкової хвороби і такою поширеною бронхіальної астми.

Насправді займатися йогою небезпечно. Історія знає випадки, коли люди, займаючись йогою, шкодили собі і навіть ламали кістки. Тому фахівці в йоги кажуть, що освоювати систему без досвідченого вчителя (гуру) просто небезпечно.

Це і є перший практичний рада для людей, які всерйоз розраховують на йогу. А тепер давайте позначимо всі інші поради. Отже.

 • Починати освоєння йоги треба обов’язково з досвідченим учителем.
 • Займатися йогою, як правило, потрібно вранці.
 • Перед заняттям:

а) спорожнити сечовий міхур і кишечник;

б) прийняти теплий душ або зробити самомасаж;

в) випити склянку джерельної або кип’яченої води кімнатної температури (можна випити ще 2 склянки по ходу занять).

 • Займатися не менше 30 хвилин, почавши перший раз з 15-20 і додаючи по 5 хвилин на тиждень, але не більше 1 години, без урахування часу на підготовку і дихальні вправи. n
 • Займатися краще в саду або лісі. В ідеалі повітря має бути чистим.
 • Займатися потрібно на підлозі або на землі, підстеливши складене вдвічі байкове одіяло або щось на зразок його по щільності.
 • Займатися в одних лише спортивних трусах, а при можливості усамітнення — повністю роздягненим.
 • Не займайтеся, якщо сильно хвилюєтеся. Треба бути спокійним і зосередженим.
 • Не займайтеся після тривалого перебування на сонці.
 • Дотримуйтесь принцип поступовості — переходьте до освоєння більш складних вправ, лише оволодівши найпростішими.
 • Дихання, як правило, через ніс, якщо спеціально не обмовляється інше.
 • Виконуйте вправи з заплющеними очима, глибоко зосередившись на своєму завданні,
 • Асани виконуються завжди після дихальних вправ.
 • Після кожної спроби треба швидко і повністю розслабитися мінімум на 30 секунд (краще рахувати про себе до 30).
 • Не доводьте себе до знемоги. В кінці заняття необхідно повністю розслабитися на 5, а краще на 10 хвилин.
 • Не приймайте душ відразу після занять, почекайте півгодини-годину.
 • Можна тренуватися у виконанні окремих трудноусваиваемой асанов вечорами, але не перед самим відходом до сну.

Хоча в принципі асани протипоказані при тяжких вадах серця, високому або зниженому артеріальному тиску, якщо строго дотримуватися всіх інструкцій компетентного в йозі лікаря і хорошого, давно практикуючого гуру, мало знайдеться абсолютно недоступних для кого-небудь вправ.

Стійку на голові можна почати освоювати після 3-4 років занять іншими вправами.

Перевернуті пози протипоказані тим, у кого намічається підвищення функції щитовидної залози та інших залоз внутрішньої секреції. Перш ніж освоювати ці пози, проконсультуйтеся у ендокринолога або іншого лікаря, добре обізнаного з йогою.

Якщо у вас явні зміни в хребті, утримайтеся від вправ, що потребують сильного згинання.

Не рекомендується пити перед вправами гарячу воду. Якщо ви страждаєте від виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, а також інших шлункових захворювань, — це вкрай важко може вплинути на ваш організм.

Насправді, для правильного заняття йогою досить дотримуватися принципів поміркованості та обережності, щоб асани принесли користь будь-якого організму.

Самий останній пораду, але дуже важливий. Ніколи, ні за яких обставин не намагайтеся самостійно займатися йогою вищої сходинки — раджа-йогою.

Заняття раджа-йогою без вчителя для непідготовленої людини цілком може привести до таких серйозних наслідків як порушення психіки. Тому важливо займатися серйозними вправами тільки під керівництвом фахівців і утриматися від самодіяльності. Це основні правила та поради для початківця займатися йогою.

Пам’ятайте заняття йогою – це серйозна справа, а поради у статті надано як рекомендації. Перед заняттям вправами або іншими незвичними для вас діями обов’язково проконсультуйтеся у лікаря. Будьте здорові!

http://poradnyk.com/krasa/2608-joga-yak-pravilno-zajmatisya-gmnastikoyu-jogoyu